İnsanlar Uçmak için Neler Yapmıştır

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden İnsanlar Uçmak için Neler Yapmıştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: İnsanların Uçma Hayali Nasıldı ne gibi hayallerde bulunmuş ve yapmışlardır Kaç yılında ve neler yaptıklarını öğrenelim.


  Uçma hayali insanlığın çok eski dönemlerine M.Ö. 1000 yıllarına kadar dayanmaktadır.Bu kadar eskiye dayanmasına rağmen insanlığın uçma hayali yaklaşık olarak 200 yıl önce gerçeğe dönüşmüştür.

  İnsanların uçma hayali kuşlardan esinlenmiştir .Kuş gibi uçma fikri insanın aklına hep yatmıştır.Bunun içinde uçurtmadan başlayarak, balon ve kanat takarak uçmaya çalışan insanlar tarihte hep yer almıştır.

  Yapılan ilk kanatlı alete “Ornithopter” adı verilmiştir.Basit bir ornithopter ağır, hantal, tekerlekli ve kanatları olan bir araçtı.Zarif değildi. Estetik bakımından birçok problemi vardı. Ağır olması yerden kalkmasını zorlaştırıyordu.

  İlk kullanılabilir işe yarar hava taşıtı ise, 1783′te icat edilen sıcak hava hidrojen balonu oldu.

  19. yüzyılda Britanyalı bilimadamı George Cayley, yay tipi uçurtmalardan bir hava taşıtı üretti.

  18 Ağustos 1871 yılında Alphonse Pénaud, ilk defa yapısal dengeli model uçağı Tuileries Gardens, Paris’te Société de Navigation Aérienne kurumu gözetiminde 11 saniyede 40 m uçurarak havacılık da yeni bir çığır açmıştı. “Planophore” adını verdiği bu model uçak, tarihte ilk yapısal dengeli uçaktır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Çok teşekkür ederim 4. 4
  Ziyaretçi
  Tarihte ilk uçan insan 9. yüzyılda cordoba da doğan endülüs emevi devletinden abbas kasım ibn firnasdır.wright kardeşlerden 1000 yıl önce bunu başarmıştır.

+ Yorum Gönder
insanlar uçmak için neler yapmışlardır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi