İnternetin En önemli özelliği Nedir

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden İnternetin En önemli özelliği Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnternetin En önemli özelliği Nedir 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  İnternetin En Önemli Özelliği Nedir

  İnternetin Temel Özellikleri Nelerdir

  İnternetin Temel Özellikleri Hakkında Bilgi  Bazı günler saatlerimizi karşısında geçirdiğimiz, aradığımız her türlü bilgiye çok çabuk ulaşmamızı sağlayan internet dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır.

  20. yüzyılda bugünkü kullanım şeklini alan İnternet yazılım ve donanım altyapısı ile sağlanan küresel veri iletişim dizgesidir fakat web internet ile sağlanan iletişim şekillerinden yalnızca birisidir.

  İnternetin Temel Terimleri

  Site

  İnternet sitesi, internet üzerinden yazı, resim ve diğer dosyaların paylaşıldığı dijital sayfalar grubudur. Bir sitenin kullanıcının karşısına çıkan ilk sayfasına "ana sayfa" denir. Ana sayfadan, linkler (bağlantılar) aracılığıyla sitenin diğer kısımlarına veya yabancı sitelere ulaşılabilir.

  E-posta

  E-postalar, İnternet üzerinden gönderilen ve alınan dijital mektuplardır. E-posta hesapları bu hizmeti veren çeşitli sitelerden ücretsiz veya belirli bir ücret karşılığında açılabilir.

  Modem

  Telefon sinyallerini sayısal verilere çeviren ve bilgisayarın internete bağlanmasını sağlayan elektronik alettir.

  Virüsler

  Bilgisayar virüsleri, zararlı kod ve programcıklardır. Bilgisayarlara veri taşıyan diskler, taşınabilir hafızalar, yerel ağlar ya da İnternet aracılığıyla girerler.

  TCP/IP

  İnternet'i çağın haberleşme ortamı yapan ise TCP/IP dosya iletişim protokolüdür. Açılımı; Transmission Control Protocol/Internet Protocol'dur.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi