Kürtaj Süresi Ne Kadardır

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Kürtaj Süresi Ne Kadardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kürtaj Süresi Ne Kadardır 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Kürtaj Süresi Ne Kadardır

  Kürtaj Süresi Hakkında Bilgi  İsteğe bağlı kürtajda yasal sınır 10 haftaya kadardır, ancak eğer bebekte sakatlık v.s. söz konusu ise veya bebeğin kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir.

  Eğer ebeveynler gebeliği istemiyorlarsa mümkün olan en kısa zamanda kürtaj yapılmalıdır , zira gebelik ne kadar büyük olursa işlem sonrası oluşabilecek problemler de o kadar fazla ve ciddi olmaktadır.

  Kanunen 10 haftaya kadar olan kürtaj sınırı ebekte yaşamla bağdaşmayacak problem varlığında , amniosentez veya benzeri test sonucunda bebekte anomali , sakatlık çıktığında 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilinir.

  İşlem öncesi eğer hastaya genel anestezi uygulanacaksa hasta en az 6 saat aç ve susuz olmalıdır, aksi taktirde anestezi esnasında midede kalan yemek artıkları kusma sonucu akciğerlere kaçması sonucu ciddi hayati tehlike arz eden problemlere yol açabilir
 3. 3
  Forumacil
  Özel Üye
  Kürtaj Süresi

  Kürtaj için yasal süren toplam 2.5 aydır. 18 yaşından küçüksen, aileden izin istenir. Ancak ailenin rızası olsa da, hastane emniyet birimlerine bilgi vermek zorundadır.

  Evliysen, eşinin rızası ve onayı alınır.
  Evli değilsen ve reşitsen kimsenin rızasına yada onayına ihtiyacın yoktur.

  Arkadaşların da söylediği gibi bu işte uzman bir hastaneye gidilmelidir. Maliyetleri en fazla 400 liradır.

  Yasal süreyi geçtiyseniz, o bebeğin dünyaya gelmesi, senin sağlığın için önemlidir. Kürtaj yaptırıp da, ölümcül sonuclar ile karşılaşılmıştır.

  Allah yardımcın olsun, 3-4 gün sonra fiziksel herhangi bir rahatsızlık hissetmezsin, ama gerçek insansan ruhunu ağır yaralayacaktır
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi