% 100 Düşünce Gücü

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden % 100 Düşünce Gücü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  % 100 Düşünce Gücü

  Reklam  % 100 Düşünce Gücü

  Forum Alev  İnsan kendinin en büyük düşmanıdır. Her sorunu Kendini - Yönetmeyle çözümlemek mümkündür.

  Başlangıçta düşünce, cenneti ve dünyayı yarattı. Bir düşünün çevrenizde gördüğünüz herşey önce bir fikirdi. Her birimiz Evrensel Zekanın birer fikri ürünüyüz. Dünya ve içerdiği herşey düşüncenin ürünüdür. Işık gökgürültüsünden, düşünce de eylemdem önce gelir.
  Yazara göre herşey bilinçaltından kaynaklanır. Mesela hastalığın sebebi soğuk almak değil, soğukta kalınca hasta olunacağına inanmaktır.Psikolojik olarak doğru, fakat bilimsel olarak yanlış bir teori.Bilinçaltı, genel kurallardan yola çıkarak yargıda bulunabileceği için, siz bilinçli olarak emir değiştirene kadar beklemek zorundadır.Bilinçli olarak düşünülen her düşünce, bilinçaltını etkiler ve bu etki, düşüncedeki güç ve arzunun derecesine göre eyleme dönüşür. İ nsan biliçli olarak düşünebildiği, güvenle beklediği ve mümkün olduğuna inandığı şeyleri yapabilir.Evren sınır koymaz biz inançlarımızla sınırlarız kendimizi.


  Herkes kendisini bulmaya çalışır ama sadece olgun olanlar bunu başarır. Kararlı bir biçimde arayışa girmekte olgunluğun ilk adımıdır. Korkunun bir sürü coçuğu vardır. Kıskançlık, nefret, kin ve şimdiye dek sözü edilen tüm olumsuz düşünceler korkunun coçuklarıdır. Gerçek sevgi korkuyu defeder. Bizi yaratan yüce sevgidir. Sevgi bizi yaratıp boşlukta düşmanca bir ortama bırakmadı. Sevgi bizi yaratıp imkansızlıklar içinde terk etmedi.
  En çok istediğiniz şey nedir? İ nanın ve sahip olun. Günümüzde en üzücü olaylardan biri, sadece üniversite mezunu oldukları için bir takım insanları ötekilere tercih edilmesidir. Hiç hata yapmayanlar, hiçbirşey yapmayanlardır. Yönetme işini yapan bilinçtir.
  Eğer istediğiniz şeyler için içtenlikle dua eder ve isteklerinizin gerçekleşeceğine inanırsanız dilekleriniz yerine gelecektir.
  1- Kendiniz için ideal zihinsel imajı belirleyin.
  2- Çaba göstermeden, yalnızca inanmak hiçbir işe yaramaz.
  3- Düşüncelerinizi kendinize saklayın.
  4- Esnek olun; gerekirse plan değişikliği yapın.
  5- Gözlerinizi hedeften ayırmayın, işi yarı yolda bırakmayın.
  İnanç ilk adımdır, kendinize ve içinizdeki Güç’e inanın. Eğer amacınız bir kitap yazmaksa kendinizi bir yazar olarak canlandırın. Amaçlarınız hakkında asık yüzlü olmayın. Yeni imajınızdan zevk almaya bakın. Aldığınız tepkilerle bir o yana bir bu yana savrulmayın. En iyi eserlerin bile birçok yayımcı tarafından geri çevrilebildiğini unutmayın. Başkalarının olumsuz tavırlarına kaptırmayın kendinizi. Birşeyi yapabileceğinize inanır, zihninize bunu kazırsanız, yarı yarıya amacınıza ulaşmışsınız demektir. Bundan sonra gereken adımları atmak kalır geriye.


  Projemiz ne olursa olsun, tamamlanmış halini düşünmeli ve gercekleştirmek için gereken adımları atmalıyız. Aksi taktirde, yaptığınız iş eksik ve anlamsız olur; gece gündüz sevdiği insanın iyileşmesi için dua eden birinin, bir yandanda cenaze töreni için hazırlık yapması gibi yada başarıya ulaşmak için dualar edip bir yandanda iflas edişiyle ilgili kabuslar gören biri gibi. İnandığınız ölçüde sahip olursunuz.


  1- Amaçlarınızı yazın.
  2- Amaçlarınızı dikkatle değerlendirin.
  3- Amaçlarınızı benimseyin.
  4- A maçladığınız dünyada yaşadığınızı hayal edin.
  5- Amaçladığınızın tersini asla düşünmeyin. Gözlerinizi hedeften ayırmayın .
  6- Amaçlarınızı günlük olarak kabul edin; onları gercekleştirme yolunda her gün size sunulan adımları atın ve amacınıza ulaşın.


  Aranmadan ansızın akla gelen düşünceler çoğunlukla en değerli olanlardır ve bu yüzden korunmalıdır; çünkü nadiren tekrar gelirler. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Bilim, hayal gücüne ne kadar borçlu olduğunu bilmez. Hayal kurulmayan yerde insanlar mahvolur.Ne yediğini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye yaygın bir deyiş vardır. Oysa, ne düşündüğünü söyle sana kim olduğunu söyleyeyim deyişi olmalıydı. Kendinizle ilgili inançlarınız, emin olun, yaşayaçaklarınızı tayin eder. Ne düşünüyorsanız o olursunuz.
  Kendine güven, aklın kesin bir inanç ve güvenle büyük ve gurur verici işlerde kullanımıdır.

  Kendine güvenle kendini beğenmek arasında çok büyük var . Güven, hayat hakkındaki emniyet duygusudur , kişinin her durumda kendisine güvenebileceğini bilmesidir. Kibir veya kendini beğenmişlik ise başkalarını aslında sahip olmadığı kendine güven duygusunun varlığına inandırmaya çalışmaktır. Aslında güvensizdir ve karanlıkta ıslık çalmaktır.
  Kişinin kendine güvenini yitirmesine neden olan korkulardan biri başarısızlık korkusudur. Her insan başarılı olmak ister. Başarısızlığa uğrama korkusu insanı iki şakilde etkiliyebilir, başarıya ulaşmak için daha da itilim duymasına neden olur ya da kendisini bu korkuya kaptırarak güvenini yitirir. O zaman da yeteneği kaybolur gider.

  Başka bir korku da , komik görünme korkusudur . Birçok kişinin kendine güvenini yitirmesine neden olur. Hepimiz dengeli görünmek isteriz . Komik değil kendinden emin görünmek isteriz.
  Onaylanmama korkusu yalnızca çocuklara ait bir korku değildir. Her yaşta insan yaşayabilir bu korkuyu . Birçok insan , arkadaşları tarafından onaylanmama korkusu yüzünden becerilerini ortaya koymaktan çekinir. Bu korku , insanların orjinal düşüncelerden uzak durup çoğunluğun düşüncelerine körü körüne bağlanma eğilimini açıklıyor.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: % 100 Düşünce Gücü

  Reklam  Düşünce gücü insanın kendi kendine yarattığı zeka parçasıydı. düşüncelerimizle her şeyi yaşar ve yaratırız. düşüncelerimizle bazen mutlu bazende mutsuz oluruz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi