Yardımcı Ablalık Sertifika Programı

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Yardımcı Ablalık Sertifika Programı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Yardımcı Ablalık Sertifika Programı

  Reklam  Yardımcı Ablalık Sertifika Programı

  Forum Alev

  Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin kadına istihdam kapısı açacak olan “yardımcı ablalık” sertifika programını hayata geçiriyor. 2009, 2010 ve 2011 yıllarında kademeli olarak 15 bin lise mezunu kadına “yardımcı ablalık” eğitimi verilecek.Gençler, sertifikayla devlet ve özel okulların ana sınıflarında görev alabilecek.Okul öncesi eğitim çağındaki çocukların okullaşma oranını yüzde 35’e yükselten ve bunu yüzde 50’ye yükseltme çalışmalarına hız veren Bakanlık, personel ihtiyacını da sertifikalı “yardımcı ablalar” ile kapatacak. 30 milyon YTL’lik projeyi AB finanse ediyor. Proje çerçevesinde ilk kursiyerler 2009 yılı Nisan ayında eğitime alınacak.
  Projeyle lise mezunu olan kadınlar, MEB’in vereceği teorik ve pratik eğitimin ardından sertifika almaya hak kazanacak. “Yardımcı abla” sertifikası alan 15 bin kadın devlette de iş imkânı bulabilecek. Bakanlığın yaklaşık 2 bin 500 kadını istihdam etmesi planlanıyor. Eğitim alan diğer “yardımcı ablalar” ise özel kreşler ve ana okullarında iş imkânı bulacak.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Yardımcı Ablalık Sertifika Programı

  Reklam  Milli eğitim bakanlığı tarafından bayanlara yeni iş imkanı sunan yardımcı ablalık kursları açmaktadır. bu kurslarda alınan sertifika ile kreş ve ana okullarda yardımcı eleman olarak görev yapacaklardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi