Duvara Çivili Kertenkele

Konu Kapatılmıştır
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Duvara Çivili Kertenkele ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Duvara Çivili Kertenkele

  Reklam  Duvara Çivili Kertenkele

  Forum Alev
  Duvara Çivili Kertenkele


  Japon mimarlardn biri evini baştan aşağı yeniliodu.Tamirat esnasında söktüğü kapılardan birinin duvarla irtibatlı bölümünde , iç kısmında, iki tahta arasında sıkışıp kalmış bi kertenkele buldu.Biraz daha bakınca kertenkelenin canlı olduğunu farketti.
  Onu ordan kurtarmaya çalışırken bu kez kertenkelenin bi ayağından çivilenmiş olduğunu gördü.
  "On yıl önce yapılan eve kapısı takılırken dışarıdan çakılan bir çivi, o an kapıyla duvar arasında bulunan kertenkelenin ayağına isabet etmiş olmalı" diye düşündü mimar.
  Peki nasıl olmuştu da bu kertenkele, bir santim boyu bile kıpırdayamadığı bu karanlık duvar boşluğunda on yıldır canlı kalmayı başarmıştı_???
  Mimar, tamirat işlerini bi kenara bırakarak kertenkeleyi izlemeye başladı. Bu kertenkelenin sadece havayla beslenemediğine göre, bunca yıl yaşamını nasıl sürdürebildiğini merak ediodu.
  Bir süre sonra duvar boşluğunda bi hareket oldu.Japon mimar, nerden çıktığını fark edemediği başka bir kertenkelenin geldiğini gördü.Gelen kertenkele, yerinden kıpırdayamayacak halde olana ağzında yiyecek taşıyordu.
  Bu kertenkele diğerinin belki annesiydi, belki eşi ,belki de arkadaşı... Kim bilir_? Ama bilinen bir şey var ki aralarındaki güçlü sevgi, birinin bıkıp usanmadn diğerini hayatta tutabilmek için ona yiyecek taşımasına neden olmuştu.!! 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Duvara Çivili Kertenkele

  Reklam  insanın hayatta tek başına hayat tutunabilmesi çok zordur. bunun için bize yardımcı olacak bir arkadaşa eşe veya dosta ihtiyacımız vardır. güçlü bağlar insanı hayatta tutar.Konu Kapatılmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi