NLP Nedir? Ne İşe Yarar?

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden NLP Nedir? Ne İşe Yarar? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sayginnlp
  Emekli
  Reklam

  NLP Nedir? Ne İşe Yarar?

  Reklam  NLP Nedir? Ne İşe Yarar?

  Forum Alev
  Başarılı bir insan gördüğümüzde genel olarak onların davranışlarıyla ilgileniriz. Bu davranışlarını sergilerken neler düşündüklerini ve bu sırada duygularının neler olduğunu pek araştırmayız.
  Ama NLP, davranışlardan ziyade, davranışların ardındaki düşünce ve duygularla ilgileniyor. Ayrıca başarılı insanların duygu ve düşünce programlannın kopyalanarak diğer insanlar tarafından uygulandığında aynı başarıların onlar tarafından da elde edilebileceğini söylüyor.
  NLP (Neuro-Lenguistic Programming) Türkçesi ise (Sinir Dili Programlaması) bir matematikçi, psikoterapist ve bilgisayar uzmanı olan Richard Bandler ile bir dil bilimci olan John Grinder tarafından temeli atılan ve hızla gelişen bir
  bilimdir.
  Bu iki mucit, dallarında çok başarılı üç psikoterapistin çalışmalarını incelediler. Bunlardan biri hipnozun babası kabul edilen Dr. Milton H. Erickson, diğeri çok başarılı bir aile terapisti olan Virginia Satir, bir diğeri ise bir İngiliz Antropolog olan Gregory Bateson idi.
  John Grinder ve Richard Bandler, bu insanların yalnız davranışlarını sistemli çalışmalarını değil, bu çalışmalar sırasındaki duygularını, düşüncelerini ve tutumlarını uzun incelemelerden sonra öğrendiler. Ortaya şaşırtıcı bir sonuç çıktı. Bu insanların duygu, düşünce ve tutumlarmda şaşırtıcı benzerlikler vardı. Daha sonra onların metodlarını üniversite öğrencilerine öğrettiler. Üniversite öğrencileri onların metodlarını uygulayarak aynı durumlarda, aynı sonuçları aldılar.
  İşte bu mükemmelliğin modellemesiyle temeli 1970'lerde atılan bu ilim, önce Amerika'da, sonra Avrupa'da ilerledi. Büyük bir memnunlukla görüyorum ki, ülkemizde de hızla ilerleyecek.

  NLP(Neuro Linguistic Programming) Eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi için 232 422 59 54 nuamralı telefondan veya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: NLP Nedir? Ne İşe Yarar?

  Reklam  NLP, davranışların ardındaki düşünce ve duygularla ilgileniyor. insanların duygu ve düşünce programı kopyalanarak diğer insanlar tarafından uygulandığında aynı başarıların onlar tarafından da elde edilebileceğini söylüyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi