Nlp eğitimi, nlp uzmanı nasıl olunur

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Nlp eğitimi, nlp uzmanı nasıl olunur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sayginnlp
  Emekli
  Reklam

  Nlp eğitimi, nlp uzmanı nasıl olunur

  Reklam  Nlp eğitimi, nlp uzmanı nasıl olunur

  Forum Alev
  :: NLP EĞİTİMİ, NLP UZMANI NASIL OLUNUR

  NLP 1970’li yılların başında dilbilimci John Grinder ile matematikçi, bilgisayarcı ve Gestalt terapisti Richard Bandler’in belirli becerilere sahip insanlar ile bu becerilerde mükemmele ulaşmış insanlar arasındaki farklılıkları ortaya koyma çalışmaları ile Kaliforniya’da doğmuştur. Grinder ve Bandler, dikkatli ve detaylı bir gözlem sayesinde üç olağanüstü terapistin davranışlarını modellediler; modern aile terapisinin kurucusu Virginia Satir, Gestalt terapisinin kurucusu Fritz Perls ve modern hipnoterapinin kurucusu Milton Erickson. Çalışmaları sırasında bu bireylerin çok farklı tarzları olmasına karşın şaşırtıcı benzerlikte kalıplar kullandıklarını keşfettiler.

  Grinder ve Bandler bu ilk çalışmanın ardından, mükemmel performansa sahip başka insanların modellerini çıkardıktan sonra, insanların performansını geliştirmek, mükemmel iletişimci haline gelmelerini sağlamak ve olumlu kişisel değişimlerden geçmelerini mümkün kılmak yönünde başkaları tarafından da kullanılabilecek yararlı bir model hazırladılar.

  Modelleme, NLP’nin geliştirilmesinde merkez niteliğini hep korumuştur. Örneğin sağlık sektöründe en başarılı ve müşterileri ile en iyi diyalog kurabilen doktorların modellemesi yapılmış ve bu beceriler başkalarına aktarılmıştır.

  NLP’nin gelişiminde başka insanların da katkıları olmuştur. İlk çalışmalar davranışsal yaklaşım olarak tanımlanırken, son zamanlarda odak noktası davranışların ardında yatan kimlik, inançlar ve değerlere kaymıştır. Bilinçli ve bilinçdışı zihinler arasındaki ilişki ve dengenin anlaşılması son dönemlerdeki NLP eğitiminin merkezini oluşturmaktadır.

  Nöro Linguistik Programlama hızlı ve etkili bir şekilde davranış değişikliği yaratmaya yönelik çok güçlü teknikler ve bunların nasıl kullanıldıklarını açıklayan uygulama felsefesinden oluşmaktadır.

  NLP Eğitimlerimiz

  * NLP eğitimleri
  * NLP Practitioner Eğitimi
  * Master Practitioneri Eğitimi
  * Traineri Master Trainer Eğitimi
  * Master Trainer Eğitimi
  seviyelerinden oluşmaktadır. Master Trainer seviyesine ulaşanlar NLP Trainer ( Eğitmen ) dahi yetiştirebilme yetkisine sahip olabilmektedirler.

  NLP Diploma Eğitimi (30 Saat)

  NLP Diploma Eğitimi diyebileceğimiz program NLP’nin ne olduğunu, nerelerde kullanılabildiğini ve basit değişim tekniklerini kapsayan bir eğitim programıdır. Ayrıca NLP Practitioner eğitiminin ilk bölümü gibidir. 30 saattir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından NLP Diploma sertifikası verilecektir.

  NLP Practitioner Eğitimi (70 Saat)

  NLP Practitioner Eğitimi NLP’yi yaşamının her alanında kullanmak isteyen bireylere göre dizayn edilmiştir. NLP Tekniklerin yanında farkındalığımızı geliştirmesi, kendimizle barışık olabilmemizi ve yaşamımızdaki alışkanlıklarımızı istediğimiz şekle sokabilmemizi hedefler.
  Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından NLP Practitioner sertifikası verilecektir.


  NLP Master Practitioner Eğitimi (70 saat)

  NLP Master Practitioner Eğitimi kendimizde ve diğer kişiler üzerinde değişim özgürlüğünü bize kazandırır. Bir şeye ulaşabilmek bir özgürlükse bu özgürlüğe giden yolda kendimizi hem özgür bırakmalı hemde o özgürlüğün içinde harki prensipler ve disiplinler olmalı. İşte bunu dengeli birşekilde yapabilmemiz master uygulamalarla mümkün.
  Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından NLP Master Practitioner sertifikası verilecektir.


  NLP Trainer Eğitimci eğitimi (120 Saat)

  NLP Eğitimci eğitimi, eğitim yapmak isteyen, NLP yi öğretmek isteyen yada herhangi bir tarzda sunum yapmak isteyen k,şilerin sihirli bir şekilde katılımcıları hem bilinçli hemde bilinçdışı düzeyde nasıl etkileyebilecekleri ve eğitim verecekleri üzerinedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından NLP Trainer sertifikası verilecektir.

  Uluslar arası Serifika programıdır.Sertifikalar MTI (Mind Training İnstitute) tarafından İngiltere'deki merkezinden gelmektedir. Uluslar arası geçerliliği vardır.

  NLP EĞİTİMİ İÇİN AYRINTILI BİLGİ:
  SAYGIN NLP DANIŞMANLIK INTERNATIONAL
  ( İzmir Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi)
  Kıbrıs Şehitleri CAD. No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11
  Alsancak - İzmir

  Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224
  www.sayginnlp.com
  www.cemalkondu.com
  www.sinavkocu.com ,
  www.nlpteknikleri.com
  www.izmirnlp.biz
  www.izmirnlpmerkezi.com
  www.izmirnlpmerkezi.net
  www.nlppractitioneregitimi.com
  www.nlpmasterpractitioneregitimi.com
  mail: sayginnlp@gmail.com  İzmir Nlp, Nlp İzmir, İzmir Nlp Teknikleri, Nlp Sertifika İzmir, İzmir Nlp Yöntemleri, İzmir Nlp Eğitimi, Nlp Eğitimi İzmir, İzmir Sertifika ve Nlp teknikleriyle ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz. 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Nlp eğitimi, nlp uzmanı nasıl olunur

  Reklam  İnsanları kişisel gelişim adına bir çok adımı atalarını sağlayan bir sistemdir. İnsanların farkındalıklarını artırma, alışkanlıkları istenen şekle sokma gibi katkıları olabilmektedir.+ Yorum Gönder
profil uzmanı nasıl olunur,  profil uzmanlığı ,  profil uzmanlığı nasıl olunur,  profil uzmanlığı nedir,  kişisel gelişimci nasıl olunur
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi