Tığ İşi Kolay Bere Modeli ve Açıklaması

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Kışlık Aksesuar Örgüleri Bölümünden Tığ İşi Kolay Bere Modeli ve Açıklaması ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Tığ İşi Kolay Bere Modeli ve Açıklaması

  Reklam  Tığ İşi Kolay Bere Modeli ve Açıklaması

  Forum Alev
  Tığ İşi Bere Modeli

  yapılışı:
  Önce 7 zincir çekip halka oluşturulur. 1. sıra içine 21 tane tek mil basılı dolgu yapılır. 2. sırada 1 dolgu yapılır ama 1. sıradaki dolgudan, arkadan alınarak yapılır. Bir tane dolgu atlayıp boşluğa 2 tane fıstık yapılır aralarına 1 zincir çekilir. Tüm sıra 1 dolgu 1 fıstık tamamlanır.


  Sıra tamamlandığında diğer sıraya geçilir. Artarak gitmek için bu sırada dolguya 2 kez batırılır. Sürekli arkadan alınırki çizgiler oluşsun. Dolguyu 2 ye çıkarttık ve fıstıkların yanlarına batarak aynen devam edilir. Tüm sıradaki tek dolgu 2 ye çıkartılır sonra 3′e - 4′e derken 7′ ye çıkana kadar devam edilir. Sonra arttırmadan aşağı doğru 8 sıra örülür. Böylelikle baştan itibaren 15 sıra örülmüş olur. Sonra her deliğe 2 doldurarak 4 sıra dolgu yapılır. Deliğe batırılır dolgu yapılır 2 zincir yine aynı deliğe uygulanır.Sonra zincir çekmeden aynı işlem 4 sıra boyunca yapılır ve bere tamamlanır.
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Tığ İşi Kolay Bere Modeli ve Açıklaması

  Reklam  Tığ İşi Kolay Bere Modeli ve Açıklaması

  Tığ İşi Kolay Bere Modeli ve Açıklaması.jpg  Kalın tığ ile örünüz12 zincir çekiniz  Üzerine 2 dolgulu 3 zinicr tekrar iki dolgu yaparak bu şekilde 8 tane dolgu yapınız  Tekrar dolguların üzerine 3 zincir çekerek karelerin içine dolgular yapınızartırma ve çoğaltmalar yapınız Modelin bitiminde bir tur sik iğne yapıp bitiriniz Motif ise derya gibi gül motifi yapabilirsiniz+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi