Açıklamalı Fıstıklı Bere Örneği

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Kışlık Aksesuar Örgüleri Bölümünden Açıklamalı Fıstıklı Bere Örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Google
  Üye
  Reklam

  Açıklamalı Fıstıklı Bere Örneği

  Reklam  Açıklamalı Fıstıklı Bere Örneği

  Forum Alev
  Fıstıklı Bere Örneği


  Önce 7 zincir çektim ve birleştirdim. Bir halka oluştu. Bu halkanın içine 12 trabzan doldurdum, her trabzanın arasına bir zincir çektim. İkinci sırada ise 25 trabzan yaptım yine birer zincir çekerek. Üçüncü sırada ise aralarda zincir çekmeden 50 trabzan yaptım.
  Şimdi fıstıkları yapmaya başlıyoruz. Üç zincir çekip 4. sıraya çıktım ve yanına üç trabzan yaptım. Fıstığın oluşması için İlk trabzanın dibine batıp oradanda üç trabzan yapıyoruz. yaptıgımız o trabzanlar fıstık görüntüsü veriyor. yine üç trabzan sonra birinci trabzanın dibinden üç trabzan daha. Bu şekilde devam ediyoruz. bu sırada bu şekilde bitti.  Buradaki ipucu arkadaşlar diger sırada hani ilk trabzan yapmıştıkya hep onların üzerine batıyoruz o fıstıkların oluştuğu trabzanların üzerine batmıyoruz. onlarada batarsak örnekler fazlalaşıyor. benim ilk sıramda 16 tane fıstık oluştu. İkinci sıradada aynı fıstıklar oldu yine 16, eğer fazlalaşırsa lutfen geriye dönüp bir kontrol edin hata var demektir. Bu şekilde hep devam ediyoruz. Tabiiki bu ölçüler kendime göre oldu siz eger biraz daha büyük yapmak isterseniz göbekten itibaren büyültüm veya aradada büyültebilirsiniz. Ben öyle yaptım mesala bana küçük gibi geldi arada o fıstık yaptığımız trabzana batıp fazlalaştıdım fıstıgı. Şimdi benim fıstıklarım 19 tane oldu. Hep bu şekilde devam ettim.
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Açıklamalı Fıstıklı Bere Örneği

  Reklam  Açıklamalı Fıstıklı Bere Örneği
  Açıklamalı Fıstıklı Bere Örneği.jpg


  4 numara tığ tek kat
  ATKI: 17 delikle başlayın. Aynı yere 5 kere batarak topları oluşturun. Bir sırada 9 top olacak.

  BERE: 2 zincirli 37 tırabzan ile başlayıp 2 sıra devam edin. Sonraki sıralarda her topun arasına batıp aynı tırabzandan örün. 4 sırayı 18’er topla tamamlayın. Sonra 3 sırayı sık iğne ile bitirin.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi