Kır Atlı Cennetlik

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kıssalar - Hikayeler Bölümünden Kır Atlı Cennetlik ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  keremy
  Üye
  Reklam

  Kır Atlı Cennetlik

  Reklam  Kır Atlı Cennetlik

  Forum Alev
  Aşagıda okuyacaginiz hikayeyi büyük Allah erenlerinden İshakoglu Ahmed Anlatmistir.
  Yoksul ve düskün bir kardesim vardi.Günlük gecimini zar zor kazanabiliyordu.Fakar buna ragmen nefsini Allah`ın emrine vermis ibadet ve taatten asla geri kalmiyordu.Hatta fakirligine kulan asmadan üzerine hic de borc olmadigi halde her yil muntazaman kurban kesiyordu.
  İste bu samimi ve fakir mümin kardesim bir hayata gözlerini yumarak hakkin rahmetine kavustu.Bende öz kardesime karsi son agabeyli vazifemi yapmak üzere once bir abdest aldim.Sonrada iki rek`at namaz kildim.Ardından yaptıgim duada "Ey Rabbim!.. Ne olur rüyamda bana kardesimi göster cünkü gercekten onun durumunu merak ediyorum" diyerek göz yaslari arasinda Allah`a yalvarip yakardım

  Daha snra abdestli olarak yatagima uzanip uykuya daldim.Derin derin uyurken bir rüya gordum.

  Kiyamet kopmus bütün insanlar dirilip kabirlerinden cikarak mahser yerine toplanmislardir.Bir baktim ki kalabalik insan yiginlari arasinda kardesimde yer almis.Kardesim kir at üzerine kurulmus gidiyor Önünde de bir yigin yagiz atlilar vardır
  Hemen Seslendim "Ey kardesim!ii Yüce Allah (c.c.) sana karsi nasil muamele etti?Diye sordum.O da bana yüce Allah (c.c) beni affetti diye cevap verdi Onlar dünyada iken müminlerin kestikleri kurbanlik koclar,üzerlerinde kurulanlar da sahipleri. Benim üzerime bindigim kir at ise ilk kestigim kurbanım.Hepimiz cennete gidiyoruz.

  Bu Karsilikli konusmadan sonra kardesim gözden kayboldu.Bende artik uyanmis sevinc gözyaslari icinde az once gordugum bu muhtesem manzarayi canlandirmaya calisiyordum.Ne Mutlu Kurban kesenlere!
 2. 2
  b1t_trojan
  Yeni Üye
  Reklam  paylaşım için teşekkürler 3. 3
  mum
  Özel Üye
  rüyalarla amel edilmeyeceğine göre gerçeklik payı yoktur. en iyi bilen Allah'tır

  kır at nedir merak ettim buymuş+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi