ALLah'ım niye ben" diyenLer için ibret verici kısa bi öykü..!!

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kıssalar - Hikayeler Bölümünden ALLah'ım niye ben" diyenLer için ibret verici kısa bi öykü..!! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  TUANA
  Emekli
  Reklam

  ALLah'ım niye ben" diyenLer için ibret verici kısa bi öykü..!!

  Reklam  ALLah'ım niye ben" diyenLer için ibret verici kısa bi öykü..!!

  Forum Alev
  Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı.

  Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.

  Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebileceği bir oyuk buldu. Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Brenda’nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu.

  Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens, yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah’a dua edebilirdi yalnızca... Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı. “Allah’ım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et.”

  Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler. İçlerinden biri “Aranızda lens kaybeden var mı?” diye bağırdı.”

  Brenda’nın sonradan öğrendiğine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti.

  Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazacaktı:

  “Allah’ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım...”
 2. 2
  ersa
  Emekli

  --->: ALLah'ım niye ben" diyenLer için ibret verici kısa bi öykü..!!

  Reklam  abi okc guzel bi hikaye 3. 3
  gorkemm19
  Yeni Üye
  gusel hıkaye ALLAH'IN hikmetınden sual olunmuyor :) 4. 4
  leventgaat
  Yeni Üye
  çok güzel etkileyici.şüphesiz ALLAH ol derse olur .yapamayacağı hiç bir sey yoktur.yeterki samimi olarak ona bağlanalım

 5. 5
  bengisu___
  Üye
  Harika bir kıssa gerçekten yaa çok sağol.. :o

 6. 6
  firdevs
  Üye
  çok güzel bir hikaye yaw.hele o karikatür mselesi çok etkileyici..saol kardeş

 7. 7
  Ayarsız
  Yeni Üye
  Tek kelimeyle mükemmel..Teşekkürler..

 8. 8
  ???ÖZLEMM???
  Üye
  tüylerim diken diken oldu yavvv

 9. 9
  koyboy92
  Emekli
  çok etkilendim ya özellkikle bu kısma
  Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazacaktı:

  “Allah’ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacagım


+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi