Elif Şafak / Siyah Süt

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Elif Şafak / Siyah Süt ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Elif Şafak / Siyah Süt

  Reklam  Elif Şafak / Siyah Süt

  Forum Alev  Siyah Süt, Türk Edebiyatının son yıllarda yetiştirdiği en önemli yazarlardan Elif Şafak’ın otobiyografik bir romanıdır. Doğan Kitapçılık tarafından yayımlanan kitap, 308 sayfadan oluşuyor. Elif Şafak bu kitabında, çok zor ve sıkıntılı geçen bir hamilelik dönemini anlatıyor. “Her kitap, akılda kalmak, yeryüzünde bir iz bırakmak arzusuyla yazılır. Bu hariç. Bu kitap okunur okunmaz unutulmak için yazıldı. Suya yazı yazar gibi…” diyor Elif Şafak “Siyah Süt” için.

  Elif Şafak, anneliğin dünyanın en güzel şeylerinden biri olduğunu ancak zor, karmaşık ve ağır bür yük olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu kitabın, bu deneyimi yaşayanlar ve yaşayacaklar için, bir de bu konuları merak edenler için yazıldığını açıklıyor.

  Kitabı okuyanlar genellikle hayal kırıklığına uğradıklarını belirtiyorlar. Özellikle “Baba ve Piç” romanından sonra bu kitabın çok basit kaldığı yönünde eleştiriler var. Ancak “Siyah Süt”ü, Elif Şafak’ın diğer romanlarından ayrı tutmak gerekiyor. Çünkü bu otobiyografik bir roman ve yazarın kendi iç dünyasını yansıtıyor.
 2. 2
  ugur2003
  Yeni Üye

  --->: Elif Şafak / Siyah Süt

  Reklam  iyi paylaşım çok teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi