Sokak çalgıcısı kitabının özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Sokak çalgıcısı kitabının özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  cansu sönmez
  Yeni Üye
  Reklam

  Sokak çalgıcısı kitabının özeti

  Reklam  Sokak çalgıcısı kitabının özeti

  Forum Alev
  çok acil bu kitap hakkında bilgi edinmem gerek yardım ederseniz çok sevinirim :D 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: sokak çalgıcısı kitabının özeti

  Reklam  Sokak çalgıcısı
  Mevzu Washington şehrinde bir metro istasyonunda geçiyor... Bir sokak çalgıcısı istasyonun bir köşesinde çalmaya başlıyor, toplam 45 dakika kadar keman çalıyor. Bu süre içerisinde neredeyse kimse adamla ilgilenmiyor, çoğu kimse farkına bile warmıyor, arada sırada para bırakanlar oluyor, onlar da geçerken bırakıyor. 45 dakikanın sonunda bu kişi 32 dolar we 17 cent toplayabiliyor.

  Halbuki bu bir deney, Washington Post gazetesi o kemancının orada çalmasını bir haber yapacak. Adam yaşayan en iyi kemancılardan, elindeki keman 3.5 milyon değerinde we çaldığı parçalar da dünyada az kimsenin çalabildiği, daha da azının hakkını wererek çalabildiği şarkılar. Bundan bir gün önceki konserinde biletler 100$'dan satılmış.
  . Halbuki kapıdan çıkışta gazeteciler tarafından durdurulup röportaja alınan kişiler birinin keman çaldığını bile hatırlamamışlar, 40 kişiden sadece bir tanesi "adamın teki wardı çok süper çalıyordu" demiş. Bir diğeri "ewet öyle birini hatırlıyorum ama müziğe dikkat etmemişim, acaba bununla nasıl geçiniyor, ilk başta biraz parayı kendi koysa daha mı iyi kazanırdı" gibilerinden konuşmuş.

  Kullandığı keman hakkında ;

  Bell always performs on the same instrument, and he ruled out using another for this gig. Called the Gibson ex Huberman, it was handcrafted in 1713 by Antonio Stradivari during the Italian master's "golden period," toward the end of his career, when he had access to the finest spruce, maple and willow, and when his technique had been refined to perfection.

  "Our knowledge of acoustics is still incomplete," Bell said, "but he, he just . . . knew."


  Kısa bir Türkçe özet, keman Stradivari'nin altın çağında , yani en iyi malzemelere erişiminin olduğu en tecrübeli döneminde yapılmış.

  Like the instrument in "The Red Violin," this one has a past filled with mystery and malice. Twice, it was stolen from its illustrious prior owner, the Polish virtuoso Bronislaw Huberman. The first time, in 1919, it disappeared from Huberman's hotel room in Vienna but was quickly returned. The second time, nearly 20 years later, it was pinched from his dressing room in Carnegie Hall. He never got it back. It was not until 1985 that the thief -- a minor New York violinist -- made a deathbed confession to his wife, and produced the instrument.


  Keman iki defa çalınmış, tekinde hızlı bir şekilde geri gelmiş, ikincisinde ise 20 yıl sonra hırsız ölüm döşeğinde itiraf etmiş.

  Çaldığı Eserler hakkında ;

  Bell didn't say it, but Bach's "Chaconne" is also considered one of the most difficult violin pieces to master. Many try; few succeed. It's exhaustingly long -- 14 minutes -- and consists entirely of a single, succinct musical progression repeated in dozens of variations to create a dauntingly complex architecture of sound. Composed around 1720, on the eve of the European Enlightenment, it is said to be a celebration of the breadth of human possibility.
 3. 3
  Ziyaretçi
  ya bu özeti degil ama bundan başkada yok napıp özet bulBİLİRİM 4. 4
  Ziyaretçi
  Bu Hikaye Paul Bernanın Değil Mi? Saolun.

 5. 5
  Ziyaretçi
  Allah razi olsun yani cok isime yaradi tesekurler:-)

 6. 6
  Ziyaretçi
  Sokak çalgıcısı müziğiyle etkiler insanı

 7. 7
  Ziyaretçi
  güzel kitap çok beğendim

+ Yorum Gönder
sokak çalgıcısı özeti,  sokak çalgıcısı kitabı özeti,  sokak çalgıcısı kitap özeti,  sokak çalgıcısı kitabının özeti,  paul berna sokak çalgıcısı özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi