Kalp Ağrısı - Halide Edip Adıvar

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Kalp Ağrısı - Halide Edip Adıvar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  angel_devil
  Usta Üye
  Reklam

  Kalp Ağrısı - Halide Edip Adıvar

  Reklam  Kalp Ağrısı - Halide Edip Adıvar

  Forum Alev
  Kalp Ağrısı - Halide Edip Adıvar

  Kalp Ağrısı
  Halide Edip Adıvar
  Can Yayınları / Roman Dizisi
  Türkçe
  276 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
  ISBN : 9789750711305
  2010

  Kitap hakkında

  Kalp Ağrısı, edebiyatımızın unutulmaz yazarı Halide Edib Adıvar'ın en tanınmış, en duygusal romanlarından biri. İlk kez 1924 yılında yayımlanmış bir aşk romanı. Romanın baş karakteri Zeyno, güçlü, esprili, çekici bir genç kızdır. En yakın arkadaşı Azize ise pek güzel ve çekici ama renksiz, kıskanç biridir. Hasan Bey'le nişanlı gibidirler. Zeyno da Saffet'le evlenmek üzeredir. Ancak Hasan'la Zeyno arasında dile getiremedikleri bir aşk doğmuştur. Zeyno bu tehlikeli durumdan uzaklaşmak için İstanbul dışındaki bir çiftlik evine bir süre dinlenmeye gider. Ama Hasan'la Azize de ona ve nişanlısı Saffet'e sürpriz yapmak amacıyla peşlerinden gidecektir.

  Halide Edib, çoğu romanında yaptığı gibi değişik anlatım teknikleri kullanarak yazmış Kalp Ağrısı'nı. Zeyno'nun güncesini, mektuplarını okurken kendinizi soluk kesici bir aşk öyküsünün içinde buluyor, Adıvar'ın gözünden 1900'lerin ilk yıllarının İstanbul yaşamını tadıyorsunuz.
  (Tanıtım Bülteninden)
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Kalp Ağrısı - Halide Edip Adıvar

  Reklam  İlk Yayınlanma Tarihi: 1924 yılıdır Kalp Ağrısı, Halide Edip’in dokuzuncu romanı. İki genç kızın aynı erkeğe aşık olmalarını konu edinir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi