Türk gm den açıklamalar

+ Yorum Gönder
Knight Online ve Knight Online Genel Bölümünden Türk gm den açıklamalar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Türk gm den açıklamalar

  Reklam  Türk gm den açıklamalar

  Forum Alev
  Merhaba,
  Evet GM' görevine kalkışanlardan ve bu yolda çalışmış 23 yaşında bir insan olarak yazıyorum. Bu yaziyi okumayı bitirdiğinizde lütfen arkadaşlar bana problemlerle ilgili pm atmayın çünkü k2 firması ile şu anda aramda hiçbir bağlantı kalmamıştır normal bir oyuncu olarak devam etmekteyim.

  2005 - 2006,
  Yaklaşık olarak 2 yıldır bu oyunu oynamaktayım.Beramus büyük bir serverdır hepimiz biliyoruz bu serverda Karus tarafında 2 ay boyunca krallık yaptım NeoTRS idi nickim bilen bilir. Bu 2 ay içerisinde bir GM ile kaynaştım daha doğrusu o sıralar sorunlar vardı ve bu sorunların çözümünde test amaçlı benden yardım alıyordu aynı zamanda bir Türk olduğumu bildiği için Türkçe yazıları kendisine tercüme ediyordum bu onunda çok hoşuna gitmişti çünkü adam yabancı ve herkes Türkçe pm ve yazı gönderiyordu adama. Zamanla iyice kaynaştık msn'ler verildi vs. 4. Ayda bu kişi normal GM görevinden head-gm yani baş gm dediğimiz pozisyona atandı 1 ayda öyle devam etti 1 ay sonunda bana şöyle bir teklif sundu artık gereken herşeyi öğrendin biliyorsun beramus'ta calismak istermisin ? Benim için çok büyük bir mutluluk olmuştu tabiki kabul ettim ve başladım göreve hepinizin çok yakından tanıdığı bir gm ismi burda yazmayacağım çünkü banlamış olduğum insanlar olabilir veya sevmeyenler tartışmalara girmeyelim.ilk etapta ban yetkim yoktu sadece mute ve cz de boss event yetkim vardı bunları yapıyorduk sürekli beramusta olanlar hatırlarlar. Bir süre böyle devam etti

  Gelelim GM'ler nasıl çalışırlar:
  1.) 2 tür GM var birincisi k2 firmasında ofiste ücretli ve saatli çalışan GM'ler.
  ikincisi remote-GM ler yani uzaktan yöneten insanlar. Uzaktan yöneten GM'lerin pek fazla yetkisi yoktur sadece ban-mute-event yapabilirler karakterlerin şifresini veya bilgilerini değiştiremezler itemlerini göremezler. Türk GM'ler uzaktan yöneten gmlerdir. Bunun dışında 2 adet Türk customer support yani müşteri hizmetlerinde ofiste çalışıyor forumda da isimleri geçiyor şu sıra topic açmışlar offical k2 forumunda csrep1 olarak geçer isimleri.

  GM'ler edit char yaparmı ve neler yaparlar:
  2.) Uzaktan çalışan yani ofis dışındaki GM'ler bunu yapamazlar.Ofiste çalışan GM'ler de kendisi yapamaz k2 firmasında departmanlar vardır ve hepsi ofiste ayrı odalarda çalışmaktadır şu şekilde

  - Müşteri Hizmetleri
  - Teknik departman ( Özel odaları var ve serverlarda databaselere ve karakter işlemlerine sadece bu departman ulaşabilir girebilir kendilerine ait odaya sadece teknik departman ve firma sahipleri girebilir başkasının girmesi kesinlikle yasak)
  - Game Master departmanı

  şeklinde 3 adet departmana ayrılmaktadır şimdi edit char konusu bunu yapabilmek için teknik bölüme giriş veya teknik bölümden ofiste çalışan bir gm nin tanıdığı olması gerekiyor yani gm kendi başına bunu yapamaz teknik departmandaki arkadaşına bunu yaptırabilir. Bunun içinde firma içinde çalışan yüksek sevyeli baş-gm olması gerek şahsın.

  GM'ler istedikleri itemleri alabilirler mi?
  evet alabilir maradonda veya tüm köylerde gm'lere ait özel npc bulunmaktadır tüm itemler hazır +9 olarak konulmustur fiyatlarıda 1 coins tir ordan alabilirler. Bu itemleri alabilmemizde sorun görmüyorum çünkü GM'ler trade yapıp item veremezler veya merchant açamazlar yani itemleri sadece biz kullanıyoruz.

  GM'ler banladıkları her hesabın o anda ne yaptığı ile ilgili olarak .ksc ekran görüntüsü alırlar ve head-gm'ye yani şefine bunu rapor ederler. Oyundaki buglarda bozukluklarda vs GM'ler onarım yapamazlar hani bazılarınız oyunda hep sorarlar GM neden benim itemlerimi sildin veya GM kapıyı aç veya gm oyunda şurda bug var GM sizin itemlerinizi silemez veya oyunla ilgili teknik işlemleri yapamaz bunların hepsi yukarda bahsettiğim teknik departmana ait işlemlerdir GM'lerde bu gibi sorunları rapor ederler bu raporları teknik departman inceler ve işlem yapar.

  Sonuç nedir ben şu anda ne aşamadayım neden bıraktım:
  2 ay boyunca bu görevde çalıştım karşılıksız tabi ofis dışı çalışanlara ücret ödenmiyor.Açıkçası Gm görevinden daha çok uzaktan çalışan Türk' gmlere tercüme görevi düşüyor çünkü her gün yaklaşık 20 tane Türk müşteri oyunun sitesinden müşteri hizmetlerine Türkçe yazı yazıyor ve adamlar anlamıyor siz tercüme ediyorsunuz. Zaten oyundaki PM'leri cevaplamak yaklaşık 3 saat sürüyor. Bir yandan tercüme yapıyorsunuz öte yandan msn adresinizdeki diğer yabancı gm'ler size bir Türk shouttan sunu yazdi ulan gm senin ana.... bunu bana tercüme edermisin şeklinde sürekli mesaj tercüme ediyorsunuz. Bu arada tüm GM'ler msn üzerinden konuşmaktalar adresleri ise herzaman @k2network.net seklinde biter diğer msn adresleri fake tir. Hiç bir gm bu güne kadar
  @k2network msn adresine bir müşteriyi veya bir arkadaşını eklemez yasaktır kontrol ediliyor sadece firma çalışanları eklenir ve firma içi iletişim için kullanılır ve adresleri asla dışardan birine verilmez oyundaki nickleri ile msn açmazlar! isim.soyisim @k2network seklindedir. o nedenle benim arkadaşım gm idi işte msni şuydu beni ekledi vs gibi şeylere kanmayınız.

  Şu anda toplam 9 GM var bunların 2 si Türk.
  Ve 9 gm'nin 6 sı bayan k2 nin patronunun kızlara karşı biraz ilgisi varda editlenmiş bir kaç kızın charları var 70 lvl şaka bir yanada (Tabi her şakanın içinde bir gerçek vardır 3 tane yabancı kız var 70 lvl editlenmiş bunların biri beramusta shichi demeyin degil cunku. Kiz milleti işte her yerde ayrıcalıkları var) GM'ler mütevazi midir ? evet öyledir ancak bir Türk GM'ye sorduğunuz soruları cevaplayacak vakti yoktur çünkü yukarda söylediğim üzere adamın tercüme yapmaktan vakti kalmıyor oyuna ayıracak. Ve sorduğunuz soruların hepsi müşteri hizmetlerini ilgilendiren konular çünkü bir GM dediğim gibi yetkileri bellidir sadece ban-mute-event bu 3 yetkisi dışında başka hiçbir şey yapamaz item silemez veremez banlanmış bir hesabı geri açamaz bunları müşteri hizmetleri gerçekleştirir.

  Bir Türk olarak eğer GM görevi yapmaktaysan seni ayak altı çaycı gibi kullanıyorlar 1. zaten bir Türk olduğun için diğer gm'ler saygı duymuyor 2. firmada seni çağırış şekilleri lan gel buraya şuna bir bak gibisinden eziliyorsunuz yetmiyormuş gibi bukadar pm içinde ( Resim offical forumda'da ekli )tercüme görevi insanı bir yere kadar sıkıyor en sonunda bakıyorsunuzki gerçek hayata bile ayıracak vaktiniz kalmıyor üstüne birde oyunda herkes Gm'ye sövüyor ve Türkçe küfürler ediliyor şimdi bunu bir yabancı gm anlamaz ama biz okuduğumuzda zorumuza gidiyor hepsini banlsan adam kalmaz oyunda bu nedenle çekildim ve rahat ettim ilk başlarda birşey sanardım oysaki bir belaymış burnumdan gelmişti.

  GM olmak için Ana diliniz gibi ingilizceniz olması gerek ofiste çalışan bir gm veya tanıdığınız olması gerekiyor ve firmanın size zamanla güvenmesi gerekiyor.

  Saygılarımla,
  God.. Bir zamanlar Beramus ...


  Birde ben defalarca rapor ettiğim bir konu
  GM'lerin görevlerini Türkçe olarak ana sayfada bir yere yazın ve insanların ne yapması gerektiğinide yazın dedim ancak bu asla işleme konulmadı insanların bilgiye ihtiyacı var düşünün oyuna yeni başlayan birisi veya bu konularda hiç bilgisi olmayan bir adam ne yapacağını bilmiyor garibim bir yerden gm ismi duymuş pm atıyor habire ve boşuna yoruluyor bu gibi konularda sitelerinde açıklama yapmaları gerekiyor.


  Not:Arkadaşlar tamamen alıntıdır ve bir çok forumda bulunmaktadır. 2. 2
  kadir53
  Üye

  --->: türk gm den açıklamalar

  Reklam  3 yıl once olmus bitmiş sey (: 3. 3
  _ALP_
  Emekli
  TABİİ NE DEMESSİN BN BU OYUNU YAPAN ADAMIM SN GMSİN ÇOKMU LAA:s:s:s:s YALANDAN KİM ÖLMÜŞ 4. 4
  Hozukcan
  Emekli
  Alıntı _ALP_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  TABİİ NE DEMESSİN BN BU OYUNU YAPAN ADAMIM SN GMSİN ÇOKMU LAA:s:s:s:s YALANDAN KİM ÖLMÜŞ
  1.cisi forumda büyük harfler kullanmak yasaktır
  2.ci ben gm yim filan dediğim bir yer varsa söyle
  3.süde konunun en altında tamamen alıntıdır diye yazdım

+ Yorum Gönder
Türk GM
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi