FRP karekterlerinin gercek hikayeleri ve efsaneleri.(harpy,talos,elf,orc vs.)

+ Yorum Gönder
Knight Online ve Knight Online Genel Bölümünden FRP karekterlerinin gercek hikayeleri ve efsaneleri.(harpy,talos,elf,orc vs.) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ENGİN
  Özel Üye
  Reklam

  FRP karekterlerinin gercek hikayeleri ve efsaneleri.(harpy,talos,elf,orc vs.)

  Reklam  FRP karekterlerinin gercek hikayeleri ve efsaneleri.(harpy,talos,elf,orc vs.)

  Forum Alev
  evet arkadaslar,
  önce neden böyle bir baslik actigimi anlatayım.malumunuz pek çok insan efl,orc,golem,harpy vs karekterlerın jrr tolkien(lotr un yazarı) tarafından olusturuldugunu sanıyor.bende buna kıl oluyorum.ve bılmeyenlerın ogrenmelerı ıcın golemlerın harpylerın vs bilumum frp,rpg,mmo oyun karekter ve yaratıkların gercek hıkayerini yazmaya karar verdim

  oncelikle şunu söliyim: hepsini elle yazdım,emek harcadım.ayrıcada cogunlugu benım kendi bilgilerimdir.yani biyerlere bakip bakip yazmıyorum.okuyup duyduklarımı bozmadan sentezleyıp dogrulugundan emın olarak yazıyorum.umarım emeklerım karsılıksız kalmaz.

  not:elle yazdıgım için ufak tefek yazım yazlışları için kusura bakmayın.
  HER GİRİSİMDE GUNCELLEYECEK VE GENİSLETECEGİM.OYLEKİ SONUNDA BİLUMUM FRP KAREKTERLERİ HAKKINDAKİ GERCEK HİKAYELERİ BURADA BULABİLECEKSİNİZ.

  EN SEVDİKLERİMLE BASLAMAK İSTİYORUM

  LAMİA: lamia super güzel bir kadındır.aynı zamanda zeusun oynaşı ve metresidir.pek çok kez zeus la sevişir ve pek çok çocugu olur.fakat hera bunu ogrenir ve cok kızar.oyle kızarki lamia nın tüm cocuklarını oldurur ve lamia yı altı yılan ustu insan bir yaratıga çevirir.ve bundan sonra lamia yavaş yavaş delirmeye başlar.içi intikam hirsıyla dolar ve her gece koylerı basmaya başlar.koyleri her basısında kadın ve çocukları oldürür ve kanlarını içer.
  ***lamia için not: lamia kimi kaynaklarca alti eşşek olarak kimi kaynaklarcada alti yılan olarak betimlenir.ama en yaygın olarak kullanılan ve kabul edilen yılan govdeli oldugudur.

  LEVİATHAN:bu yaratık engin denizlerin ve okyanusların korkunç yaratıgıdır.oyleki karşilastigi tum gemileri alabora eder ve denizcileri yer.o denizcilerin korkulu rüyasıdır.işin diger bir yanı ise deniz altında 20bin fersah adlı eser de denız altına saldıran ahtapot leviathan dan esinlenmistir.homeros ta ithaka kıralı nın maceralarında buna deyinir.
  ***leviathan içim not:bu yartaık kimi kaynaklarca ahtapotumsu kimi kaynaklarca bir su ejderi olarak betimledir nadirende murenlere benzetilir.


  SİREN: sirenler sakin ve ucra adaların sakinleridirler.alımlı çekici ve guzel dişilerdir.en onemliside buyuleyici sesleri vardir ve kıylara yaklasan denizcileri sesleriyle buyuleyip adalarına çeker ve kendilerine kole yaparlar.(bazı kaynaklara gorede yerler)pek cok kahramanın sonu nu geitrmislerdir.ama gene homerosun ithaka kıralı onlardan kurtulur(bir tavsiye ile.kulaklarını tıkar)
  ***sirenlere dair not:sirenler kimi kaynaklara gore alımlı guzel kadınlardır ve kanatları vardır.kımı kaynaklara görede kus govdeli dişilerdir.


  GARGOYLE: bunlar çok guçlu yaratıklardır.kanatları vardır bazen ucarlar.ınsanları kacırırlar ve yerler.kimi kaynaklara gorede toplu bir populasyon halinde yaşayıp yedikleri insanlarin eşyalarndan olusan hazinelerini korurlar.
  fakat su kesin ve caistli kaynakların ortak gorusudur:gargoyle lar bır cadı(veya buyucu veya kutsal bır sahıs)tarafından lanetlenmişlerdir ve gündüzleri tasa donüsür hale gelmislerdir.bu yuzden gunduzleri ucralara kacarlar.ki insanlar onları tas olarak gorduklerınde kırmasınlar...
  ***gargoylelar için not: bu yaratıklar için genel gorusler vardır.belirgin ve ortak olanlar ise kanatlı olup uçabildikleri ve sabahları tasa donüştükleridir.


  GOLEM: bu yaratıklar icin pek cok hıkaye vardır.ornegin en modernlerinden biri frenkeinstain(yanlıs yazmıs olabılırım)dır.golemler temel olarak iyilik icin yapılmış çok guçlu sert yapılı birazca aptaldır.ve bazen yavaş olarak betimlenir.golemler genellikle toprak,iron,fire, versiyonları vardır.tamamı iyilik icin yapıldıkları halde kotu lesmislerdir.yada oyle kabul edilmislerdir.
  (((iste efsanesi:
  golem bi yahudi efsanesinin kahramanidir.
  zamaninda bi camur yiginindan olu$turulup alnina emeth (dogruluk) kelimesi yazildi ve haham loew tarafindan hayat verildi. zamanla cok guclendi. yahudilerin koruyucu ve yardimcisi oldu. fakat hafta sonlari calismasina izin yoktu, cumartesi gunleri alnindan e harfi silinirdi ve meth (ölüm) olurdu. sonra bir cumartesi e harfini silmeyi unuttular ve golem her$eye zarar vermeye basladi. o gun alnindan butun harfleri sildiler. golem yere yigildi ve parcalara ayrildi.
  parcalarin halen prag gettosundaki altneu sinagogunda muhurlu bi odada durdugu soylenir.
  frankestein romaninin da bu efsanevi-mistik yaratiktan etkilenerek yazildii soylenir.
  vs...vs...))))

  TALOS: girit efsanesinin robot insanı, zeus tarafından girit'e bekçi yapılmıştır.tunç soyundan olduğu ve ateşe atlayıp tunçtan gövdesini kor haline getirdikten sonra düşmanları yakmış ve girit'i korurmuş. vücuduna silah işlemezmiş ancak ayağındaki bir damar zayıf noktası imiş, medeia tarafından burası yırtılarak öldürülmüş.
  ***talos için not: genellikle golemlerin buyuk boyu yada bossu olarak kullanılmıstır.kendısı bazı kaynaklara gore kılasık golem turlerındekı gıbı sonradan kotuleşmistir.

  MEDUSA: kendisi yılan saçlı bir cadıdır.bektıklarını taşa çevirir ve gençligini alırmıs.boylece hep genç kalmıs.(aslında cok cırkın ve yaslıdır.fakat aldıgı genç ruhlar sayesinde guzel ve genç gorunurmuş.)fakat sonunda tarıhe kazınmıs bu yaratıgı perseus isimli bir kahraman oldurmus.
  yukardaki genel bir hikayedir.daha detaylı olanı ise iste bu:
  (((medusa hayata çok güzel bir kız olarak başladığında, athena onu çok kıskanmıştı. poseidon'un medusa'nın güzelliğinden başı öylesine dönmüştü ki, ona athena'nın tapınaklarından birinde sahip oldu. bu athena için son derece aşağılayıcı bir davranıştı, o da medusa'yı bir gorgon yaparak cezalandırdı.... bir insan olarak doğduğu için ölümlüydü.`... bu cezayla yetinmeyen athena, daha sonra, perseus'a onu yakalayıp öldürmesi için yardım etti.... perseus medusa'nın başını kestiğinde, poseidon'dan olan çocukları pegasus ve chrysaor dışarı fırladı.... kan damlaları libya çöllerinde birer yılana dönüştüler... daha sonraları bu yılanlardan biri mopsus'u öldürmüştür. perseus medusa'nın kestiğikafasını alıp gittikten sonra, athena olay yerine gelmi$ti bile,medusa'dan geriye ne kaldı!! iyice bir inceledi... derisini yüzüp aegis'in markası yaptı..iki damla kanını da kral erichthonius'a biri hastalıklara deva, diğeri öldürücü bir zehir olarak hediye etti. ... )))

  HARPY: tum kaynaklarda yarı kadın yarı kustur.cocukları ve kadınları kacırıp yer yada saedece kaçırıp oldürür. geniş kanatlı , sivri pençeli ve saldırgandır.avlarını kapar ve kaçar.bir daha ortalıklarda gözükmez.
  ELF: elf ler en yaygın olanlardır.neredeyse bunlarla ilgili her agızdan bir ses cıkar.kimileri icin en kadim ırk tır.kimileri için uzun ve çeviktirler,kimileri için küçük ve perimsi yaratıklardır.bunların yanında genel ve ortak kanı elflerin yuksek duyulara sahıp olduklarıdrı.cogunlukla uzun mesafelidirler(buyulerde ve okculukta gelismislerdir.)en temel ve genel ozellikleri doga yanlısıdırlar.dark,bloon,high,wood gibi turleri vardır.esasen elf,iskandinav mitolojisinden gelir gerçk adi alf'ir anlami:in gibi bir varlik demektir.yada kokleri elven dir.kısacası gecmısı çok karısıktır.genel olarak kıtap film ve oyunlarda ekşın a musahir onur gurur yucelık ihtiva eder bir biçimde betimlerndikleri için en çok rabet goren ırktırlar.bu yuzden kısa geçtim.

  CENTAUR:sarap tanrisi dionysus'a taparlar.içki,şevhet,sevk-i sefa düskündürler.genç bakirelieri kaçirirlar.bir efsaneye gore de centaurlar lapithae krali ixion ve bir bulutun cocuklaridir. kral bir gun herayi ayartir ve gizli bir bulusma ayarlar ancak bunu ogrenen zeus bir bulutu heranin sekline sokar ve yollar. bu yuzden centaurlar ixionidae ismiyle de bilinirler.bir kaynaga gorede sonları soyledir:lapith’ler kralı ile argos kralı’nın kızının düğününde azgınlıklarını gosterip olay çıkartırlar ve lapith ler tarafından katledilirler.geri kalanlarda mecburen sirenlerin yasadıgı adalara sürülürler ve onlardan bir daha haber alınamaz.

  LYCAN:lycantropy adından türemiştir.bildiginiz kurt adamırlar.oyunlarda filmlerde cok favoridirler.genelde ısırdıkları yada pençe attıkları kimselerde birer lycan olurlar.genellikle bir mitoloji karekteri olarak degilde daha guncel 500 yıl civari bir gecmiste pek cok dalavere için ilgi cekmek için vs kullanılmıslardır.gecmişdet kalma gerçek oldugu idda edilen)hikayeleri vardır.
  zamanında pek cok kisi bu idda ile oldurulmustur.


  VAMPİRE:
  genel olarak vak la beslenen ve yarasa ile ozdeslesen varlıklar.ucarlar ve cok guclulerdir.bununda yanında gercek hayatta kaynagı olarak kazıklı voyvoda gosterilir.pek cok turku kazıga oturtmustur.ve gene onun gelini(yanlkıs hatırlıyor olabılırım gelini degilde kızı veya kardesi olabilir.)
  turkleri oldurtup kanlariyla banyo yapmıs.onlara vapmıre lakabı takılmıs.turkler takmıs.(bu onuda assagıda bır hıkaye yı veriyorum.ve asıl hıkaye ve gercekle baglantılarını genıs bır sekilde anlatacagım.)

  adem'in ogullarindan kabil*'in soyundan geldiklerine inanilir. kabil, diger karde$lerini oldurmu$, ve adem ile havva kutsal topraklardan kovulduktan sonra yerle$tikleri topraklarda ilk kan*'i dokmu$tur. daha sonra yaptiklarindan pi$man olan kabil, tanridan af diler, ama tanri karde$ katilini affetmez, karde$lerini canlandirir, kabil'i de lanetler. karde$leri dirildikten sonra yattiklari topraktan kan gelir, ve tanrinin lanetine gore toprakta yeti$en hic bir $ey onun soyundan gelenleri besleyemeyecektir, kan di$inda.
  kabil'in 13 adet oglu olur, ve bu cocuklarin ilk vampirler olduguna inanilir
  .
  ______________________________
  Not:KesinLikLe ALıntıdır!
 2. 2
  FoReVeR34
  Üye

  --->: FRP karekterlerinin gercek hikayeleri ve efsaneleri.(harpy,talos,elf,orc vs.)

  Reklam  VAMPİRE:genel olarak vak la beslenen ve yarasa ile ozdeslesen varlıklarucarlar ve cok guclulerdirbununda yanında gercek hayatta kaynagı olarak kazıklı voyvoda gosterilirpek cok turku kazıga oturtmusturve gene onun gelini(yanlkıs hatırlıyor olabılırım gelini degilde kızı veya kardesi olabilir)
  turkleri oldurtup kanlariyla banyo yapmısonlara vapmıre lakabı takılmısturkler takmıs(bu onuda assagıda bır hıkaye yı veriyorumve asıl hıkaye ve gercekle baglantılarını genıs bır sekilde anlatacagım)
  adem'in ogullarindan kabil*'in soyundan geldiklerine inanilir kabil, diger karde$lerini oldurmu$, ve adem ile havva kutsal topraklardan kovulduktan sonra yerle$tikleri topraklarda ilk kan*'i dokmu$tur daha sonra yaptiklarindan pi$man olan kabil, tanridan af diler, ama tanri karde$ katilini affetmez, karde$lerini canlandirir, kabil'i de lanetler karde$leri dirildikten sonra yattiklari topraktan kan gelir, ve tanrinin lanetine gore toprakta yeti$en hic bir $ey onun soyundan gelenleri besleyemeyecektir, kan di$inda
  kabil'in 13 adet oglu olur, ve bu cocuklarin ilk vampirler olduguna inanilir
  ______________________________+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi