Böyle Matematik Sorusuna Böyle Cevap :D

+ Yorum Gönder
Resimler ve Komik Şeyler Bölümünden Böyle Matematik Sorusuna Böyle Cevap :D ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  karanliksokak
  Üye
  Reklam

  Böyle Matematik Sorusuna Böyle Cevap :D

  Reklam  Böyle Matematik Sorusuna Böyle Cevap :D

  Forum Alev
  Matematik sinav sorusu gercektir. sonuna kadar okuyun. Soru, Istanbul Üniversitesi Isletme Fakültesinin Isletme Matematigi kitabindan gerçek bir alintidir. Hiç dokunulmadan ve yorumsuz sekliyle verilmistir:

  Kitap Adi : Isletme Matematigi
  Yazar : Prof. Dr. Müh. Yilmaz Tulunay
  Sayfa: 173 [/b]

  Soru : Amerika'ya lisansüstü çalismalar yapmak üzere giden Mehmet, iki kiz arkadas edinmistir. Bunlar Mary ve Nancy'dir. Mehmet'e göre;

  a-) Mary olgun bir kizdir ve klasiklerden zevk almaktadir. Böyle bir yerde onunla 3 saat birlikte olmak 12 dolara mal olmaktadir. Diger taraftan Nancy daha çok popüler eglenceleri yeglemektedir. Onunla böyle bir yerde 3 saat birlikte olmanin maliyeti de 8 dolardir.

  b-) Mehmet'in bütçesi gönül islerine ancak ayda 48 dolar ayirmasina olanak vermektedir. Ayrica, derslerinin ve çalisma kosullarinin agir olusundan dolayi, kiz arkadaslarina en fazla ayda 18 saatlik süre ve 40.000 kalorilik enerji ayirabilmektedir.

  c-) Mary ile her bulusmasinda 5.000 kalori enerji harcayan Mehmet,Nancy için bunun iki katini harcamaktadir. Eger Mehmet'in Mary ile bulusmaktan bekledigi mutlulugu 6 birim ve Nancy ile bulusmaktan bekledigi mutlulugun da 5 birim oldugunu biliyorsak,

  mutlulugunu maksimize etmek isteyen Mehmet'in sosyal yasamini nasil planlamasi gerekecektir? Grafik ve cebirsel yoldan bulunuz.


  [white]===>BIR ÖGRENCININ CEVABI:<===

  Sayin Hocam, Bu Mehmet se...sizi buradan Amerika'ya lisans üstü çalisma yapmaya gittide herifin s...nin derdi bize mi düstü? Biz burada tahsili birakip kariya, kiza dalsak bizi de böyle ballandira ballandira kitaplara yazarmisin? neyse geçelim sordugunuz sorunun cevabina;

  a-) Bi kere bu Mehmet ib..sinde iki hatuna ayri ayri zaman harcayacak g.. de yok, para da yok. Ayrica dünya piyasalarinda saati 100 dolardan açilip minimum 50 dolara kadar düsen tarifeler göz önüne alindiginda, 3 saati 12 dolarlik yada 3 saati 8 dolarlik karilardan hayir gelmez. Muhtemelen Mary 68, Nancy 79 yasindadir ve ikisinin de bugüne kadar yattiklarinin haddi hesabi yoktur.Bu durumda Mehmet'in hem vakit darligi, hem kadinlarin hali, hem de para yoklugu sebepleriyle bu iki or.....la grup s..x yapmasi gerekir.

  b) Mehmet'in bütçesi (bu gönül isi tabirini ben anlamadim)sevismek için ayda 48 dolara yetiyorsa zaten bu o.....ço....nun masturbasyon yapmasi daha uygun olur. Böylelikle iki ay para biriktirip bu çuvallarin yerine dogru dürüst bir kariya ziplar ve ayirdigi 40.000 kaloriyi hakkiyla harcar. Ama siz bu cevabi kabul etmeyeceginiz için söyle cevap verelim; Mehmetin bütçesi 48 dolara yettigi için ancak grup s..x yapilacagindan pazarlikla miktar iskontosu alinir ve bütçe rahatlatilir.Böylelikle ayda ayirdigi saati 3 saate bölersek 6 kez yapmis olur ve her sevismede 40.000/6= 6700 (yaklasik) kalori harcar. Bu h.yv.n bir seferde kesintisiz 3 saat ziplayabiliyorsa zaten Amerikada kalmasi ve buralara dönmemesi hepimiz için hayirli olur.

  c-) Mehmet Mary ile her bulusmasinda 5.000 kalori harciyorsa yukaridaki hesaba göre Nancy'ye sadece 6.700 - 5.000 = 1.700 kalori kalir ki bu da Nancy gibi falafos bir motoru sadece gidiklar. Bu durumda birinden 6,digerinden 5 birim zevk alan Mehmet'in mutlulugunu maksimize etmesi için kendisini de birilerine d..dürmesi gerekir. Sonuç olarak bu ise alisan Mehmet'in bundan sonraki sosyal yasantisini kasarli bir ib..e olarak planlamasi gerekir. Bu sayede ayda 48 dolar tasarruf sagladigi gibi üste para da kazanarak bütçeyi de düzeltir. 2. 2
  sevdenurr166
  Yeni Üye

  --->: Böyle Matematik Sorusuna Böyle Cevap :D

  Reklam  B&#246;yle bir soru ger&#231;ekten varmıymış yaaa :):) 3. 3
  erdal_07
  Üye
  cevap mayaq yawww... helal bu &#246;ğrenciye... 4. 4
  ceza&ayben
  Üye
  helal yanii soru da garip cewapdaa

 5. 5
  Mirkan38
  Aktifleşmemiş Üye
  saol &#231;ok komikti:):):):)

 6. 6
  emrecix99
  Üye
  öğrenci sorunun hakkını vermiş teşekkürler

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi