23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konulu Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konulu Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konulu Kompozisyon

  Reklam  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konulu Kompozisyon

  Forum Alev
  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konulu Kompozisyon  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı


  Öncelikle sevgi ve içtenlikle hepinizin bayramını kutluyorum. 19.yüzyılın ”hasta adamı” Osmanlı Devletinden genç ,dinamik ve sağlıklı Türkiye Cumhuriyetini çıkaran Büyük Atatürk, gençlik yıllarında düşlediği, savaş yıllarında olgunlaştırdığı, ulusal egemenlik düşüncesini 23 Nisan 1920’de TBMM’ni kurarak yaşama geçirmiş, egemenlik hakkını kayıtsız, şartsız ulusal ve onun temsilcisi olan meclisi vermiştir. Atatürk, meclisin kurulduğu bu önemli günü bayram olarak ilan etmiş ve geleceğin güvencesi olan Türk çocuğuna armağan etmiştir.

  O günden bu güne daha da artan bir heyecanla kutlanarak gelmiştir. Dünya ülkeleri arasında ilk ve tek bayramı olan çocuklar olarak ne kadar sevinsek azdır. Bu mutlu sevinç dolu günümüzü paylaşmaya sevincimize ortak olmak için dünyanın dört bir yanından çocuklar akın akın bize geliyorlar. Bizim yanımızda, bizimle el ele vererek dünya barışının korunması ve kollanması uğruna dünya büyüklerine anlamlı mesajlar veriyoruz. Her renkten ve her dilden bir araya gelen çocuklar, bizim yanımızda bizimle barış şarkıları söylüyor.

  Bütün dünya ülkelerinin çocuklarının yüreklerinde ve beyinlerinde oluşan sevgi yumağı gelecekte barış ve dostluk olarak meyvelerini verecek savaşsız bir dünyanın koşullarını hazırlayacaktır. Bizim sevinç dolu,ışıltılı halimiz gelecek adına büyük umutlar vermektedir. Bilelim ki gelecek bizlerindir. Bizler bitmez tükenmez öğrenme azmimizle gelecekte pek çok yeni buluşun sahibi olarak,Türk’ün adını dünyanın ufuklarına silinmez harflerle yazacağız.


  Yüreğimizde açan sevgi çiçeklerini okuldan almış olduğumuz en taze bilgilerle sunacağız...


  Eda Akcan
  Orhan Sinan Hamzaoğlu İlköğretim Okulu
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konulu Kompozisyon

  Reklam  Çocukken hepimiz stadyumlara giderek çeşitli gösteri ve etkinlikler yapmışızdır.O günlerde pek bir bilgimiz yoktu.Sadece çocuk bayramı olduğunu ve bunun Atatürk tarafından armağan edildiğini bilirdik.Bu gün ise bunun üzerine bir çok bilgi koymuş durumundayız.Özellikle o yıllarda yaşanan zorlukları biliyoruz.Ülkemizin bu günlere nasıl geldiğini,ne badirelerin atlatıldığını ve Atatürk'ün ne kadar ileri görüşlü bir lider olduğunu biliyoruz.+ Yorum Gönder
23 nisan ulusal egemenlik bayramı ile ilgili kompozisyon örnekleri kısa
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi