Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız Kompozisyon

  Reklam  Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız Kompozisyon

  Forum Alev
  Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız Kompozisyon

  Yaşamın her alanında sevgi ve saygı vazgeçilmez, olmazsa olmazlarımız olunca büyüklerimize karşı bunu eksiksiz şekilde yerine getirmeliyiz. Büyüğümüze de küçüğümüze de sevgi ve saygı çerçevesinden bakmayı bir ilke haline getirmeliyiz.

  Büyüklerimizin yaşam tecrübeleri olduğunu kabul edip; bize verdikleri nasihatlerini dikkate alıp, konuşmalarını kesmeden dikkatli bir şekilde onları dinlemeliyiz. Büyüklerimizin bizi sevmelerine ve şefkat göstermelerine zemin hazırlamalıyız.

  Büyüklerimize istenilen şekilde saygı ve sevgiyle davranışlarımızı sergilersek, ilerde bizler de yaşlanıp, büyük olarak anılır yaşa geldiğimizde, yeni yetişen genç nesilden aynı şekilde haklı bir beklenti hakkımız doğacaktır. Bizler bu davranışımızı şimdi yaparsak gelecek nesillere örnek oluştururuz. Yaşlandığımızda genç nesiller de bize sevgisini saygısını kaybetmeden yaklaşırlar.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Büyüklerimize Nasıl Davranmalıyız Kompozisyon

  Reklam  En başta büyüklerimize sevgi ve saygı göstermek gelir.Büyüklerimiz bizim kültürümüzde çok önemli bir yer tutar.Onlara her zaman baş tacı edilir.Otobüste büyüklerimize yer vermek bizim için önemlidir.Bu saygımızı gösterir.Bunun gibi bir çok örnek verebiliriz.Bir büyüğümüz geldiğinde ayağa kalkmak ve elini öpmek te başka kültürlerde olmayan bize özgü saygı davranışlarıdır.+ Yorum Gönder
kompozisyonu forum alev
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi