Çevre İle İlgili Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Çevre İle İlgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Çevre İle İlgili Kompozisyon

  Reklam  Çevre İle İlgili Kompozisyon

  Forum Alev
  Çevre İle İlgili Kompozisyon  Çevre insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. (*) Çevre, canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri, sağlıklı, düzenli bir ortamda bulunabilmeleri için bir çerçeve gibidir. Uygun fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel çevrenin olmaması canlı hayatını tehdit eder.


  Dünyanın herhangi bir parçasında yaşayan hayvan türleri, bitkiler, ormanlar, su ve kara parçaları çevreyi oluşturan doğal unsurlardır. Bu parçalar bir düzen içindedir ve birbirine bağlıdır, birinin zarar görmesi zincirleme olarak diğerlerine de zarar verir.


  Canlıları etkileyen tüm dış etkenleri kapsayan çevre, yine canlıların tehdidi altındadır. Çevre kirliliği başlıca günümüz dünya sorunlarındandır. Gürültü, hava, toprak, su kirliliği ve başka birçok olumsuz etken canlı düzen ve dengesini sağlayan çevrenin kirlenmesine, bozulmasına neden olur. Çevrenin korunması ve çevre sorunlarının çözümünde insan önemli rol oynar.


  Hayatın devamlılığı, sağlıklı, yaşanabilir bir ortam için yakın çevreden uzak çevreye her adımda duyarlı olunmalı, alınacak küçük önlemler ile çevre korunmalıdır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Çevre İle İlgili Kompozisyon

  Reklam  Çevremiz yaşadığımız yerdir.Yaşadığımız yeri temiz tutmak ve gerekli düzenlemeleri yapmak insan olarak bizim görevimizdir.Ayrıca doğa ya ormana da çeve adı verilmektedir.Yani kısacası yaşadığımız dünyanın doğallığını bozmadan ve onları koruyarak yaşamalıyız.+ Yorum Gönder
sağlık ve çevre ile ilgili kompozisyonlar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi