Elden Gelen Övün Olmaz ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Elden Gelen Övün Olmaz ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Elden Gelen Övün Olmaz ile ilgili kompozisyon

  Reklam  Elden Gelen Övün Olmaz ile ilgili kompozisyon

  Forum Alev
  KONU: "ELDEN GELEN öVÜN OLMAZ."
  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamızın amacı; insanın başkalarına muhtaç olmadan yaşayabilmesinin en büyük mutluluk olduğudur. Buna göre düşünce düzenini şöyle kurabilirsiniz.
  1 - Yaşamak için gereken çaba;
  2 - Başkalarına muhtaç olmanın zararları;
  3 - İnsanın kendi ihtiyaçlarını sağlayabilmesinin faydaları;
  4 - örnekler;
  5 - Sonuç.
  öRNEK ÇALIŞMA:
  "Hayat mücadelesine girişen herkes mutluluk, rahat ve güven içinde olmak istiyorsa tüm gücüyle çalışmalı; ekmeğini taştan çıkarmasını bilmelidir. Başkalarının sırtından geçinmeye kalkışmak, onlardan yardım beklemek insana düzenli ve normal bir hayatın mutluluğunu sağlamaz. "Her koyun kendi bacağından asılır" derler. Dolayısıyla herkes yaşamak için kendi çapında bir çaba göstermelidir.
  Geçimde başkalarından yararlanmak insanı sıkıntılardan kurtarmaz. Bu durumda, insanın istediği şeylere istediği anda kavuşması mümkün olmaz. Başkaları hiçbir zaman bizi kendimiz kadar düşünemez, ihtiyaçlarımızı gereği kadar bilmezler.
  Akıllı ve gururlu bir insan için hayatta hiç kimseye muhtaç olmadan yaşamak, kendi kendinin efendisi olmak, istediği şeylere, istediği anda kendi iradesiyle erişebilmek, başarıların en şereflisi ve en güzelidir."
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Elden Gelen Övün Olmaz ile ilgili kompozisyon

  Reklam  İnsanlar kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılamalıdır.Başkalarına muhtaç olmamak için bu şarttır.Çalışıp kendi ve ailemizin hayatını idame ettirmek zorundayız.Başkalarından gelecek yardımlar hem yeterli olmaz hemde vaktinde olmaz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi