Öğretmenler Günü İle İlgili Konuşma Metni

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Öğretmenler Günü İle İlgili Konuşma Metni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Öğretmenler Günü İle İlgili Konuşma Metni

  Reklam  Öğretmenler Günü İle İlgili Konuşma Metni

  Forum Alev
  Öğretmenler Günü İle İlgili Konuşma Metni

  ÖĞRETMENLER GÜNÜ
  Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.
  Öğretmenin vazifesi, gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkini, en donanımlısı, en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşi, en acımasız, en anlaşılmaz davranışların da sahibi. Onun için insan hayatında eğitim; davranışları doğru yönlendirmede ve diğer hemcinslerinin haklarına tecavüz etmesinin engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Öğretmen işlevini yerine getirirken bu önceliği asla ihmal etmemelidir.
  “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.
  Kadim değerlerin günübirlik çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. Bunun için de heyecanımızı diri tutmalı ve ideallerimizi yeniden kuşanmalıyız.
  Karşı karşıya kalacağımız bütün durum ve şartları aşarak ruhumuzu her şartta diri kılarak başarıya ulaşabiliriz. Hayat taşıyıcı uğraşları soylu bir sadelik içerisinde, bir yürek soyluluğu içerisinde, yoğun bir sabırla sürdürmeliyiz.
  Kazanılması gereken asıl büyük servet; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz.
  Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir.
  Bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.
  Recep ÇELİK
  Türk Dili ve Edeb. Öğrt.
  Borçka /Artvin
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Öğretmenler Günü İle İlgili Konuşma Metni

  Reklam  Öğretmenlerimiz bizim eğitim ve öğretimde başarılı olmamızı ister.Kendi çocukları gibi bizi sahiplenirler.Onlar için sadece öğrenci değil aynı zamanda aileden bir fert gibiyizdir.Öğretmenlerimizin kıymetini bilmeli onlara hak ettikleri değeri vermeliyiz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi