Cevap Oyunu

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Cevap Oyunu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 217
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocukların yapmasını istediğimiz şeyleri öncelikle kendimiz yapmalıyız.Çocuklar bizde görecek ki onlarda yapsın.

 2. 218
  Filiz
  Bayan Üye
  Küçükken hepimiz oruç tutmak isterdik.Ailemiz de bizi teşvik etmek için yarım gün tutun siz çocuksunuz derlerdi.Güzel günlerdi o günler.Ailemiz oruç tuttuğu için onlara özenirdik.Böylece ramazanı ve orucu hayatımızın ortasına koyduk.

 3. 219
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklara din eğitimi verirken sevdirmeli,eğitim verdiğimiz zaman Allahı kendiliğinden sevmelidirler.Gerekirse bu konuda uzman kişilerden yardım alınabilir.

 4. 220
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklara yaklaşırken onlara daha bebekmiş gibi davranmamalı,onlara bazı sorumluluklar vermeli,gerekirse arada sırada zararsız boyundan büyük işler vermek gerekir.Aile içindeki birlik ve beraberlik çok önemlidir.Her hatasında ailesinin yanında olduğunu çocuk bilmelidir.

 5. 221
  Filiz
  Bayan Üye
  Avutmak kelimesi çocuğun isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılamak demektir.Bir çocuğu şımartıp ondan sonra her istediğini yapmak doğru bir davranış olmaz.

 6. 222
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklar bir hata yaptığı zaman onları uyarmalı,gerekirse ufak tefek cezalar vermeliyiz.Cezalarda aşırı olmaktan kaçınmak gerekir.Yaptığı hatanın ve karşılığında aldığı cezanın bilincinde olmalıdır.Bu arada masum tavırlar takınması gayet doğaldır.Bu davranışlar sonunda cezayı affetmek onları şımartacaktır.

 7. 223
  Filiz
  Bayan Üye
  Maalesef çocuklarımız daha doğar doğmaz bilgisayarla tanışıyorlar.Bu doğru değil.Bu çocuklar oyun oynayacak,arkadaşları olacak ve öğrenim görecekler.A sosyal bir yaşantı olan bilgisayar çocuklarımızı evden dışarı bile çıkartmıyor.

 8. 224
  Filiz
  Bayan Üye
  Anneler genellikle çocuklarına daha korumacı davranırlar.Elbette koruma gereklidir,ama bu kontrol dışına çıkarsa bu sefer çocuklar korkak ve pısırık hale geliyorlar.

 9. 225
  Filiz
  Bayan Üye
  Özellikle büyük kardeş küçük kardeşi hep kıskanır.Büyüğün yanında küçükle çok haşır neşir olmamalı,küçük geldi büyük rafa kalktı durumu olmamalıdır.

 10. 226
  Filiz
  Bayan Üye
  Şiddet gören çocuklar ileride şiddetin uygulayıcısı oluyorlar.İnsan olarak şiddet yakışıksız bir davranış şeklidir.İnsanız neticede ağzımız var konuşabiliyoruz,beynimiz var düşünebiliyoruz.Şiddet neyi çözmüş ki bu güne kadar?

 11. 227
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklar genellikle sır saklamayı severler yapılan yaramazlıkları anne ve babanın kendisine ceza verileceğinden ve kızılacağından dolayı yalan söyleme veya sır saklama gibi alışkanlıklar edinebilirler. çocuğumuza sır saklamasının doğru olmadığını öğretmeliyiz.

 12. 228
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuğumuz okula başladığında bizde onunla birlikte okul yaşamını içinde olmalıyız. arada sırada okula giderek öğretmeniyle görüşelim. veli toplantılarına katılalım, okul ile ilgili sorular sorarak çocuğumuzun okulu ile ilgilendiğimizi gösterelim.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 18 kişi