Cevap Oyunu

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Cevap Oyunu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 229
  Filiz
  Bayan Üye
  anaokuluna gitmek istemeyen çocuklarımıza ilk günleri beraber giderek okulu sevmesine yardımcı olalım. anaokulunun eğlenceli ve eğitici bir yer olduğunu anlatarak özendirmeliyiz. anaokulunu kendisi için faydalı olacağını anlatmalıyız.

 2. 230
  Filiz
  Bayan Üye
  çocuğumuzu karşılıksız sevdiğimizi iyi ki doğduğunu hayatınıza anlam kattığını onların başarılarından gurur duyduğunuzu her zaman yanında olacağınızı anlatarak ona sevginizi verin.

 3. 231
  Filiz
  Bayan Üye
  çocuğun kötü beslenmesi çocuğun beden ve ruhsal gelişimini etkileyerek sağlıksız olmasına neden olur. ebeveyn olarak çocuğumuzun dengeli beslenmesini isteriz. bunun için çocuğumuza düzenli beslenmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

 4. 232
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuğumuzun kişiliğini geliştirirken çocuklarımızla oyunlar oynadığımızda onuda kural koymasına izin verilmelidir. çocuğun hayel gücü farklı olduğundan oyunlarına katılırken çocuğumuz gibi düşünerek onun talimatlarını göz önünde bulunduralım.

 5. 233
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklar genellikle bir dönem büyüklerin ayakkabılarını veya elbiselerini giymek isterler. geçici heves olarak kalmalıdır. çocuğumuza yaşından büyük uygun olmayan kıyafetler giydirip öyle davranması çocuğun gelişimini ters etkilemektedir.

 6. 234
  Filiz
  Bayan Üye
  bazı çocuklar ev ödevlerini yapmakta zorlanırlar hatta yapmak istemezler. önce çocuğun oyun ve ders saatlerini belirlemek gerekir. dersini yapma konusunda çocuğunuza kararlı olduğunuzu gösterin. dersini yapmasının kendi sorumluluğu olduğunu anlatın. Yanında biraz oturarak dersleriyle ilgilenelim.

 7. 235
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuğumuzun zekasını geliştirmek için bol bol konuşalım kitap okuyalım. Çocuklarınıza şarkılar söyleyin uygun oyuncaklar alın ve onunla oynayın.Beslenmesine dikkat edin.

 8. 236
  Filiz
  Bayan Üye
  Kitap okuma alışkanlığı çocuk yaşlarda kazandırılmalıdır. bebek yaşlardaki çocuklara resimlerle anlatılarak kitap sevgisi verilmelidir. çocuklarımıza kitap okuyalım ki kendisi de okumayı öğrendiğinde kitap okumaya başlasın.

 9. 237
  Filiz
  Bayan Üye
  hayatı bir çocuğa anlatmak zordur. insan nelerle karşılaşacağını bilemez. çocuğumuza sevgi ve sevmenin önemini zorluklarla nasıl başa çıkmasını hayatın gerçeklerini anlatmalıyız.

 10. 238
  Filiz
  Bayan Üye
  Aile ve çocuk birbirleriyle zaman geçirmelidir. geçirilen zaman sevgi dolu öğretici olmalıdır. aile ve çocuk bu zamanlarda birbirlerini daha iyi tanıyıp anlayarak karşılıklı olarak yakınlaşırlar.

 11. 239
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuğunuzun zeka gelişimi için bebeklik dönemlerinden itibaren onunla konuşun şarkı ve ninniler söyleyin, resim yapmasını ve boya yapmasına izin verin, yap boz oyunları ve hamur oyunları ile oynamasını sağlayarak çocuğunuzu zeka gelişimine yardımcı olun.

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 18 kişi