Facebook ve Detaylar

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Facebook ve Detaylar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  --->: Facebook ve Detaylar

  Reklam  Facebook Duvar (Facebook Wall)
  Duvar, herbir kullanıcının profil sayfasındaki bir boşluk olup arkadaşların mesaj göndermesi için kullanılmaktadır. Bu sayede isteyen Facebook kullanıcıları kendi ağ grubundaki arkadaşlarıyla iletişim kurabilirler. Bir

  kullanıcının duvarı, eğer profilinde izin verdiyse izin verdiği diğer kullanıcılar tarafından da görülebilir. Farklı kullanıcıların duvar postaları bir kullanıcının Haber beslemesi (News feed) aracılığıyla görülebilir. Pekçok kullanıcı

  arkadaşlarının duvarlarına kısa, geçici notlar bırakabiliriler. Daha mahrem veya özel mesajlar kaydedilir ve kişinin Gelen kutusuna (inbox) gönderilir. Bu tür notlar sadece gönderici ve gönderildiği kişi tarafından görülebilir.

  Bu durumda email gibi değerlendirilebilir.

  Haziran 2007'de Facebook, kullanıcıların duvara dosyaları da (attachments) eklemesine izin vermeye başladı. Daha önce duvar sadece metin içerikleri kabul ederken artık dosyalar da gönderilebilmekte.

  ForumAlev --->: Facebook ve Detaylar

 2. 14
  elifizmir
  Özel Üye
  Facebook Kuruluşu, Gelişimi ve Yayılması


  Facebook kurulduğunda adı ‘The Facebook’tu. Mark Zuckerberg, 2004 yılında Harvard’a katılırken kurduğunda kendisini Andrew McCollum ve Eduardo Saverin destekledi. Bir ay sonra, Harvard’taki nüfusun yarısı Facebook’a kaydoldu. Bu arada, Zuckerberg’e Dustin Moskovitz ve Chris Hughes katılarak sitenin yaygınlaştırılmasına katkı sağladılar. Böylece Facebook, MIT, Boston Üniversitesi, Boston Yüksekokuluna yayıldı. Bu yayılma Nisan 2004′te devam etti. ertesi ay, Zuckerberg, McCollum ve Moskovitz Palo Alto’ya (California) taşınarak, Adam D’Angelo ve Sean Parker yardımıyla Facebook’un geliştirilmesine devam ettiler. Eylül’de Divya Narendra, Cameron Winklevoss ve Tyler Winklevoss, diğer bir sosyal paylaşım ağı olan ConnectU sahipleri Facebook’a karşı dava açtılar. Bu davada, ConnectU sahipleri, Zuckerberg’in kendileri için geliştirdiği kaynak kodunu Facebook’ta kullandığını iddia etmektedirler. Bu arada Facebook, Paypal ortağı Peter Thiel’dan 500,000 dolar yardım aldı. Aralık itibariyle Facebook kullanıcı sayısı bir milyonu aşmıştı.
 3. 15
  elifizmir
  Özel Üye
  Facebook'a nasıl üye olunur ?


  Facebook'a üye olmak çok kolay www.facebook.com sitesine girdiktensonra sağtarafta yeşil bir sing up yazısı göreceksiniz.Oraya tıklayın.

  Daha sonra karşınıza gelen paneli doldurduktan sonra size bir doğrulama mail i gelecek.Bu maildeki link e tıklayarak üyeliğinizi aktif edeceksiniz.İşte hepsi bu.Arkadaşlarınızı aramak için search yazan yere kişinin adını ve soyadını yazın.Enter a bastığınızda o ad ve soyadı taşıyan herkes karşınıza çıkacak.
 4. 16
  elifizmir
  Özel Üye
  Facebook Yararlı mı Zararlı mı?


  Facebook'un yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu konusunda kısa bir yazı yazma gereği ortaya çıktı. Zaman zaman soruluyor: Facebook yararlı mı yoksa zararlı mı diye?

  Konuyu başka bir örnekle açmak gerekiyor. Bir İslam bilginine sormuşlar zenginlik konusunda ne düşünüyorsunuz diye. Bu soruya 2 soruyla cevap vermiş.

  1. Eğer geminiz (iman gemisi kasdedilerek) sağlamsa hangi sularda yüzmek daha elverişlidir?
  Cevap: Elbette derin sular..
  2. Peki geminiz sağlam değilse hangi sularda gezmek daha akıllıcadır.
  Cevap: Elbette sığ sular.

  O halde geminizden korkunuz yoksa derin sularda gezmekten çekinmeyin daha yararlıdır demiş.

  Facebook da aynen böyle birşey. Kişiliği yeterince oturmamış, internet bağımlılığına yakalanmış, zamanını yönetemeyenler için Facebook zamanınızı tamamen boş yere yararsız yere geçireceğiniz bir uğrak yeri. Facebook'ta günde 5 saatten fazla zaman geçiren %5 gibi bir kitle var (Bknz Uzaktan eğitim Anketler). Yine en az 10 saatini Facebook'la haşır neşir olarak geçiren pek çok kişi var. Yapılan da ona buna poke atmak, olmadık gruplar açmak veya aramak, ebemi arıyorum gibi saçma sapan gruplarda geyik muhabbetleri yapmak, bol bol sahte veya sahte olmayan fotoğraflar yükleyip gelen yorumları okumak, o veya bu duvara yazı yazmak vs vs. Bu tür kişiler için Facebook hiç yararı olmayan bir etkinlik.

  Ama zamanını yönetebilen, dostlar arasında iletişimi hızlandırmak için diğer tekniklere alternatif olarak kullanabilen kısaca bağımlılığa prim vermeden işini verimli hale getirenler için yararlı bir şey. Yani geminiz sağlamsa Facebook'tan korkmayın... 5. 17
  elifizmir
  Özel Üye
  Facebook Hesabı Silme  Facebook hesabı alıp sonra türlü nedenlerden dolayı pişman olduysanız Facebook hesabınızı silebilirsiniz.
  Aşağıda Facebook hesabı nasıl silinir tarif edilmektedir.

  Aslında bir siteden üyelik silmek kolay bir iş değildir, siteler üyelik silmeyi adeta saklarlar ama Facebook'da iş sanıldığından da kolay, göreceksiniz. Neden Facebook hesabı silme gereği duyulur? Bu ayrı bir konu elbette. Illaki ben niyetlendim bir kere sileceğim Facebook hesabımı derseniz aşağıda bunun yolunu bulabilirsiniz.
  Silmek için şu adımları uyguluyoruz;
  1- Sağ üstten Account menüsüne geliyoruz. Menüyü açıktan sonra altta Deactivate Accounts diye bir şey var, ona tıklıyoruz.

  2- Sonraki sayfada Confirm Facebook Account Deactivate diyor, orada bir ton seçenek çıkıyor. Ben mail gelmesinden rahatsız olduğum için "I receive too many emails from Facebook" maddesini seçtim. Başka ne maddeler var derseniz,

  *
  Facebook'da çok zaman harcadım.
  *
  Başka Facebook hesabına ihtiyacım var.
  *
  Başka Facebook hesabı sahibiyim.
  *
  Facebook'u yararlı bulmadım.
  *
  Facebook nasıl kullanılır anlamadım.
  *
  Facebook'tan çok mail geliyor.
  *
  Facebook'un güvenli olmadığını hissettim.
  *
  Bu gidişim geçici, geri döneceğim.
  *
  Facebook bende sosyal dram yarattı.
  *
  Diğer

  Bu gerekçelerle Facebook hesabınızı silebilir, rahatlayabilirsiniz.

  3- Son olarak size bir mail daha geliyor. Bu maille son bir kez daha dönüş için bir link atıyorlar, o maili de sildikten sonra Facebook ile hiç bir alakanız kalmıyor.


 6. 18
  sahildeniz
  Üye
  saol yazdıkların için

 7. 19
  dolapdereli_4
  Üye
  çok teşekkürler ederim saolun ellerinize sağlık

 8. 20
  unhappyjik
  Yeni Üye
  bilgi için teşekkürler

 9. 21
  ● ∂єИiz ●
  Usta Üye

  --->: Facebook ve Detaylar

  Reklam  Üye değilim facebook'a olmayıda düşünmüyorum...

  Emeğine sağlık..

  :)


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi