Yılan ve Akrep İçkisi

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Yılan ve Akrep İçkisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Toprak
  Özel Üye
  Reklam

  Yılan ve Akrep İçkisi

  Reklam  Yılan ve Akrep İçkisi

  Forum Alev


  İçinde, kuru erikten, elma ve armuda kadar çeşitli meyveler olan likör şişelerini hepimiz görmüşüzdür fakat yılanlar ve akrepler, bu kesinlikle bir ilk. Farklı damak tatlarınız olabilir ama bu içkinin görünüşleri kötü olduğu kadar, tadıda kötü olduğunu düşünülüyor. Yani para verseniz bunu tadacak adam bulamayabilirsiniz.
 2. 2
  Toprak
  Özel Üye

  Dünyanın En Pahalı İçkisi

  Reklam


  Dünyanın en pahalı içkisi olan bu kanyağın şişesi 105.000 sterlin.

  Birisi Hennessy'in yeni sınırlı sayıda üretilmiş içkisi olan bu kanyaktan sipariş ettiğinde ödeme sırasının sizde olmaması akıllıca olacaktır.

  Hernessy kurucusunun 100. doğum gününü kutlamak için yapılmış Beaute de Siecle'ın bir bardağı 5000 sterlindir.

  Fransa'nın seçkin kanyak evleri, sık sık özel şişelerde sert esanslı içkilerini satışa sunarlar.

  Courvoisier markası, milenyum anısına her biri 2500 sterlinden 2000 şişe üretti.
  Daha sonra Remy Martin, 13. Louis konyağı ile 4 karatlık elması 1.5 litrelik şişeye ekledi.Bu şişenin değeri ise 25.000 sterlindir.

  Ancak Henessy'nin yeni Beaute de Siecle isimli içkisi oldukça yüksek maliyet fiyatıyla, resmi olarak en pahalı içki oldu.

  Kanyak, gösterişli ahşap bir sandık ve aynalı cam ile bölümlenmiş alüminyum içerisinde bakara kristal bir şişede bulunuyor.

  Bronz anahtar kutuyu açarak gizli bir düğmeyi tetikleyip, şişenin kadife bir tepsi üzerinde yükselmesini sağlıyor.

  İçki, Hennessy'in içki ustası, Yann Fillioux tarafından, stoktaki 50 ila 100 yıllık yıllanmış kanyaklar harmanlanarak hazırlandı.

  Şirket sözcüsü Thibault Le Mailloux: "Eğer ortada bir şişe kanyak varsa, burada gerçek bir sanat çalışması var demektir." Şeklinde konuşuyor.

  İçki, bu yıl 100 yaşına basacak olan 6. kuşaktan şirket kurucusu Killian Hennessy'e olan saygıdan dolayı imal edildi.

  Killian ; Hennessy ve Moet et Chandon şirketlerinin 1971'de birleşmesini denetledi ve 1987'de kendisinin onursal başkanı olduğu, LVMH grubunun kuruluşunu yaptı.

  Şişelerden biri, Killian Hennessy'e doğum günü hediyesi olarak sunuldu ve diğer şişede açık artırma ile satılması için Elizabeth Taylor'un AIDS yardım derneğine bağışlandı.

  100 şişelik serinin bir kısmı halihazırda, Asya, Avrupa ve Amerika'daki isimsiz alıcılara satıldı.Ayrıca şişelerden biri, Tokyodaki Nichidou Galerisinde, çağdaş
  sanat çalışması olarak sergileniyor.

  Diğer yandan kanyak piyasasıyla ilgili olarak, dünya çapındaki kuraklıktan dolayı 2007 yılında oldukça düşük üzüm hasadı elde edildiği açıklanıyor.

  Cyril Camus, Camus kanyak üreticisinin CEO'su, 25 sterlinlik normal kanyak şişesinin fiyatının 35 sterlinin üzerine çıkabileceğini belirtiyor ve ekliyor: "Şu anda satış oranlarını karşılayacak miktarda erzak stoğumuz mevcut."

 3. 3
  sivaslı_kız_
  Usta Üye
  trilyon werseler o yılan we akrep içkisini içmem ben ıyyy+ Yorum Gönder
içinde akrep olan içki,  içinde yılan olan içki,  akrepli içki,  yılanlı içki,  YILANLI VE AKREPLİ İÇKİ
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi