T Biçimli İlginç Ev Tasarım

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden T Biçimli İlginç Ev Tasarım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Caney
  Üye
  Reklam

  T Biçimli İlginç Ev Tasarım

  Reklam  T Biçimli İlginç Ev Tasarım

  Forum Alev  T Biçimli İlginç Ev Tasarım

  Zlatko Antolovic ve Alexander Wendlik'in uygulaması olan COAST, T-Bone (t şeklinde kemiği olan biftek) ev geçen yaz tamamlandı.Gösterişsiz 150 metre karelik bu aile evi, bir Alman kasabası olan Waiblingen yakınlarında bulunuyor ve jeotermal ısıtma ile yağmur suyu biriktirme gibi çevre dostu teknolojilerle donatılmış.


  Anlaşılabilir şekilde ev sahibini gururu ve neşesi olan 1974 model Porsche Targa da tasarımdaki yerini almış.Waiblingen'in dışındaki meyve bahçesine yerleştirilmiş olan T-Bone ev meyilli alan sayesinde kırsal bölgeyi çevreleyen panoramik bir manzaraya sahip.

  T biçimli yapıya sahip olan ev renkli olarak doldurulmuş ve camla kaplanmış tek parça taştan yapılmış yekpare biçimde yerden yükseliyor.Mutfak ve oturma odası alçak seviyeli zemine doğru meyillenmiş.

  Mutfak önceden düşünülmüş bir bilim kurgu anlatımına sahip.Uzat yolundaki komuta köprüsünü andırıyor.Üst katlardaki objeler ise daha içe dönük, yatak odaları ve küçük sauna bir takım sürgülü kepengin arkasında yer alıyor.Çevresel etkinlik açısından dikkatlice üzerinde düşünülmüş ısı pompalama sağlayan jeotermal enerji ve yağmur suyu geri dönüşüm sistemi oldukça etkili gözüküyor.

  Mimar: Coast Office
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: T Biçimli İlginç Ev Tasarım

  Reklam  t biçiminde ev demek hiristiyanlıkta haç işaretine benzetilmiş ev demek yada aynı çağrışımı yapıyor yani siyasi bir ev olmuş oluyor yada müslüman taraftan öyle görünüyor+ Yorum Gönder
ilginç ev tasarımları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi