KÖpekler Neden Kedİlerİ Kovalar!

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden KÖpekler Neden Kedİlerİ Kovalar! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  karen
  Üye
  Reklam

  KÖpekler Neden Kedİlerİ Kovalar!

  Reklam  KÖpekler Neden Kedİlerİ Kovalar!

  Forum Alev


  Kedi ve köpek birbiriyle anlaşamaz, çünkü onlar aynı dili konuşan iki hayvan değildir. İkisi de farklı dili konuşur. Örneğin: Köpeğin kuyruğunu sallaması köpek dilinde onun çok mutlu olduğunu gösterir. Ancak aynı hareket kedi için saldırıya hazırlık anlamına gelir. Doğal olarak kedi bu hareketi yanlış anlar ve kendini korumak amacıyla köpeğe karşı saldırıya geçer. Yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi, eğer iki hayvan birbiriyle aynı dili konuşamıyorsa, arkadaş olmaları da çok zordur. Ancak köpek ve kedi yavruları bebeklikten itibaren birlikte büyürlerse, birbirlerinin dillerini öğrenirler ve iyi bir arkadaş olarak rahatlıkla beraber yaşayabilirler

  Kedi ve Köpeklerin neden anlaşamadığına dair birde şöyle bir hikaye vardır.

  Nuhun Gemisi ve Kedi ile Köpek

  Nûh Peygamber Tufan hadisesi başlamadan önce bir gemi inşâ ettirdi. Bu gemiyle bütün yeryüzü canlılarından birer çift aldı. Gemi tamamen dolmuştu.için de çiftlerin birbirleriyle cinsî birleşmede bulunmalarını yasakladı..

  Gemideki canlıların arasında kedi ile köpek de yer alıyordu. Köpek, Nûh peygamberin "Sakın cinsi münasebette bulunmayın Çünkü batarız." diye sıkı talimatına rağmen bir gün dayanamayıp hemcinslerinden biriyle çiftleşir... Nûh (a.s.) da köpeği çağırtarak iyece bir azarlar.

  Fakat bir süre geçtikten sonra köpek dayanamayıp yine çiftleşir. Daima köpeğin hareketlerini kollayan kedi de durumu tekrar Hz. Nûh'a yetiştirir.. Nûh (a.s.) yine kendisini iyice bir haşlar köpek bakar ki kurtuluş yolu yok, inkâra yeltenir. Ben böyle bir hareket yapmadım, diye ayak diretir. Kedi yaptı, köpek de yapmadım derken konu iyice arap saçına döner. İşin böylesine kargacık burgacık bir hâl aldığı bu sırada kedi bütün kurnazlığını ortaya seren bir telif atar. Nûh peygamber'e "Ey Allah elçisi! der.. Fakat o, inkâra yelteniyor, zararı yok. Madem ki inkâr ediyor, siz de Allah'a yalvarıp yakararak onları size suçüstü göstermesini dileyin. Eminim ki o zaman onları yakalayacak ve kimin doğru söylediğini gözlerinizle göreceksiniz."

  Bunun üzerine Nûh peygamber Allah'a dua ve niyaz eder. der ki, "Ey Rabbim! Köpekler emirlerime uymurmuyor. Suçlarını yüzlerine vurduğumda da inkâra kalkışıyorlar. Bana onlara suç işlerken göster de bende bu konuda aydınlığa kavuşayım. Kimin haklı, kimin haksız olduğunu anlayayım."

  Bu duanın üzerinden bir süre geçtikten sonra bir gün köpek yine nefsine hâkim olamayıp hem cinsiyle temasa geçer. Fakat artık Nûh Peygamberin duası kabul olunmuş, o yüzden de kendilerini mutlaka suçüstü yakalayacaklardır. Kuvvet ve kudretine nihayet olmayan Allah (c.c.) birleşen köpeklere öyle bir illet verir ki çiftleşme esnasında uzun zaman bir türlü birbirlerin kopamazlar. Öylesine kenetlenmişlerdi ki ne kadar çabalasalar ayrılmaları imkânsızdır.

  Tabii durumu uzaktan seyreden kedi yine her zaman ki gibi haberi Hz. Nûh'a uçurmakta gecikmez. Durumu haber alan Hz. Nûh (a.s.) hemen olay yerine gelir ve köpekleri çiftleşme halindeyken görür. Köpek öylesine mahcup olur, öylesine utanır ki, o anda yer yarılsa hiç tereddüt etmeden dibine girecektir.

  "Ey Rabbim!. Benim rezaletim meydana çıktı. Yeteri kadar mahcup oldum.. Tıpkı beni ettiği gibi."

  İçten ve yanık bir sesle dua eden köpeğin dileğini yüce Allah (c.c.) kabul eder. İşte o yüzden de kedi cinsi münasebette bulunurken acı feryatlarla bütün etrafı ayağa kaldırır. Çünkü köpeğin sırrını açmıştır. Çünkü söz taşıyıcılık ve dedikodu etmiştir. Onun Çünkü birleşirlerse üreyip gemiyi batırabilirlerdi Köpeğin çiftleştiğini gören kedi hemen gidip durumu Hz Nûh peygambere bildirir Köpeği çağırtan "Ben köpeği sizin emrinizi çiğneyerek hem cinsiyle cinsi birleşmede bulunurken şu iki gözümle gördüm Bunun üzerine kediye diş bilemeye başlar ve de ardından kedi için Allah'a şöyle beddua eder: Fakat dilerim senden bu kediyi de cinsi münasebet sırasında bütün mahlukata karşı mahcup ve rezil edersin
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: KÖpekler Neden Kedİlerİ Kovalar!

  Reklam  ne boylemiymiş 3. 3
  Ziyaretçi
  çok şey öğrendim teşekkürler 4. 4
  Ziyaretçi
  Evet cok mantikli olmus. Pembe dizi gibi

+ Yorum Gönder
köpekler kedileri neden sevmez,  köpekler kedileri neden kovalar,  köpekler neden kedileri sevmez,  köpekler neden kedileri kovalar,  köpek kediyi neden kovalar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi