Ekosistem Çeşitleri ve Özellikleri

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Ekosistem Çeşitleri ve Özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Ekosistem Çeşitleri ve Özellikleri

  Reklam  Ekosistem Çeşitleri ve Özellikleri

  Forum Alev
  Ekosistem Çeşitleri ve Özellikleri
  Yeryüzü ekosistem parçalarının birleşmesiyle oluşur. Yeryüzünde irili ufaklı farklı özellikte çok sayıda ekosistem çeşidi bulunur. Çayırlar çöller mağaralar tundralar vadiler ormanlar bataklıklar karadaki ekosistemleri oluşturur.
  Okyanuslar denizler göller nehirler dereler pınarlar havuzlar sudaki ekosistemleri oluşturur. Her ekosistem çeşidinin kendisine has olan farklı fiziksel ve kimyasal özelliği bulunur. Işıklanma miktarı sıcaklık ortalaması su oranı yağış derecesi basınç değişimi gibi iklimsel olgusu farklıdır. Bu yüzden canlıların ekosistemlerdeki çeşit ve dağılışıda farklıdır.
  Canlılara beslenme barınma korunma ve üremesinde en ideal ortamı sağlayan ekosistem ormanlardır. Bu nedenle en fazla tür ve canlıyı bulunduran ortamlar buralardır. Dünyada yaşayan canlıların büyük bir kısmı ekvator kuşağı çevresindeki ormanlarda bulunur.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Ekosistem Çeşitleri ve Özellikleri

  Reklam  ekositem örneğin suyun buharlaşması sonucu atmosfere su buharı olarak çıkması ardından yağış olarak yer yüzüne inmesi ve gölleri nehirleri oluşturması bu döngünün devam etmesi haline ekosistem denilmektedir+ Yorum Gönder
ekosistem çeşitleri ve özellikleri,  ekosistem çeşitleri ve özellikleri kısaca,  ekosistem çeşitleri ve kısaca özellikleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi