25 yıl sonra ölüm olmayacak! (ölümsüzlüğün sırrını çözdüğünü iddia eden doktor )

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden 25 yıl sonra ölüm olmayacak! (ölümsüzlüğün sırrını çözdüğünü iddia eden doktor ) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  25 yıl sonra ölüm olmayacak! (ölümsüzlüğün sırrını çözdüğünü iddia eden doktor )

  Reklam  25 yıl sonra ölüm olmayacak! (ölümsüzlüğün sırrını çözdüğünü iddia eden doktor )

  Forum Alev
  Cambridge Üniversitesi genetik uzmanı Dr. Aubrey de Grey'in ortaya attığı müthiş iddia, dünyadaki tüm dengeleri bozacak cinsten...

  Sözleriyle büyük yankı uyandıran bilimadamı, 25 yıl içerisinde geliştirilecek olan kök hücresi teknolojisi sayesinde insanların sonsuza kadar yaşayabileceğini iddia ediyor.
  İngiliz uzmana göre, yaşlılık bedendeki fiziksel değişimden başka bir şey değil. Vücuttaki her türlü hasar ve hastalığın anında tedavi edilmesi durumunda ölüme sebebiyet veren bütün olumsuz koşullar ortadan kalkmış oluyor.

  Dr. Aubrey de Grey, tezini güçlendirmek içinse otomobil örneğini veriyor. Eski otomobillerin çok uzun süre kullanmak amacıyla yapılmamış olmasına rağmen iyi bakıldığında süresiz kullanılabildiğini söyleyen bilimadamı, insan vücudunun da kök hücre teknolojisiyle yenilenerek uzun süre yaşayabileceğini iddia ediyor.

  alintidir..

  konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: 25 yıl sonra ölüm olmayacak! (ölümsüzlüğün sırrını çözdüğünü iddia eden doktor )

  Reklam  Herşeyi Veren ALLAH , Alacakta ALLAH. 3. 3
  RENO
  Üye
  kardeş bize bu canı ALLAH verdi istediği zaman da alır bunu değiştirmenin kimseye gücü yetmez 4. 4
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  olayla ilgili başka bişeyide açıklamak isterim.. Lokman hekimde zamanında bulmuş Ama .. Allah (c.c) Cebraili göndermiş.. ve lokman hekimin elinden ölümsüzlüğün sırrının yattığı kitabı alıp akarsuya atmış.. sonra lokman hekim peşinden atlayıp ölmüş.. ve geriye bir sayfa kalmış.. onunla tıbbın temelleri atıldı deniyo..

  yani sonuç olarak bişeyler bulunabilir ancak durum engellenebilir.. bi yanlış yapması projeyi yok edebilio .. umarım ifade edebildim.. yani yine ölümler olcak bence..

 5. 5
  Fatih©
  Üye
  Hehee saygı duymak lazım...

 6. 6
  потеря нет06
  Usta Üye
  insanın ömrünü uzatması ve kısaltması kendi elinde olan bir durumdur ama canı alan ALLAHTIR yeri ve zamanı O seçer
  insan istese kendi ömrünü kısaltabilir.;nasılmı gider intihar eder ölür
  insan ömrünüde uzatması kendi elindedir;sağlığına dikkat ederek bunu yapabilir ama sonuçta insanın kaderi vardır ne zaman nerde öleceği belli değildir.Gaybı yalnızca ALLAH bilir.

  “Zaman değişmiş, asır başkalaşmış. Herkes dünyaya ve hayata dalmış, derd–i maişetle (geçim sıkıntısıyla) sarhoştur.” demeyelim! Çünkü ölüm değişmiyor. Ayrılık başkalaşmıyor. İnsanın âcizliği değişmiyor, hatta artıyor. İnsanlığın yolculuğu kesilmeyip hızı artıyor.
  “Ben de herkes gibiyim.” de demeyelim! Çünkü herkes bize kabir kapısına kadar arkadaşlık eder. Herkesle musibette beraber olmak demek olan teselli ise, kabrin öbür tarafında işe yaramaz. Hem kendimizi başıboş da zannetmeyelim. Çünkü şu dünya misafirhanesindeki olay ve hâdiselere hikmet gözlüğüyle bakarsak, hiçbir şeyi nizamsız ve gayesiz göremeyiz. Öyleyse biz nasıl nizamsız ve gayesiz kalabiliriz


 7. 7
  meytan
  Üye
  ya wala kımse ecelını yenemezz... benım dedem 92 yasında ve suan hala hayatta... ömrü olan yaşar..ya bıde hala goğus kanserınden olen war ornek teysem 1ay once olduu.. bunu yenenmemısken bıde yaşamı uzatcakklar. onu yapacaklarına ilk once su lanet hastalıgıı yook etsınler.... bende rısk taşımadan yaşaımm.... sora nei uzatırlarsa uzatsınlar yaw:D:D:D

 8. 8
  gece görüşü
  Üye
  gücü yetmez kimsenin ölümsüzlüğe Allah bu canı nası verdiyse öyle alır.buna da kök hücreymiş profesörmüş hiç birşey engel olamaz..

 9. 9
  Smallville
  Üye
  Bence o ilaç sonsuza kadar yaşatamaz.Sadece belli bir süre arttırabilir ömrümüzü.Zaten 25 yıl sonra toprak için savaş çıkacak.Birde kimse ölmeyince.Gittikçe nüfus artıcak.Sonuçlarını tahmin edin. :D:D

 10. 10
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  bence uzatmak insanların elinde ama ölümsüzlük olmucak..

 11. 11
  @LP@CİNO
  Üye

  --->: 25 yıl sonra ölüm olmayacak! (ölümsüzlüğün sırrını çözdüğünü iddia eden doktor )

  Reklam  bu imkansız veren ALLAH(C.C) alır canı

 12. 12
  Mr. Myth
  Aktifleşmemiş Üye
  Alıntı YapRock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bence uzatmak insanların elinde ama ölümsüzlük olmucak..
  En doğrusu bu kesinlikle katılıyorum...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi