Güzel yorumlar

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Güzel yorumlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 217
  Filiz
  Bayan Üye
  Öz güven insanın gelişmesi ile alakalıdır. Öz geveni yerinde olan insan olaylara pozitif bakar. başarısızlıklarından ders alarak daha iyi adımlar atmasını sağlar. Öz güveni olmayan kişile hayata karamsar bakar ve hep olumsuzdurlar.

 2. 218
  Filiz
  Bayan Üye
  Herkes kendi hayatını kendisinin aldığı kararlar doğrultusunda yaşar. Doğru kararlar almak ve doğruları bulmak hayatımızda başarılar getiri. Yanlış karalar ise kötü sonuçlar ve pişmanlık getirir.

 3. 219
  Filiz
  Bayan Üye
  Anneler günü için hazırlanan afiş çalışmaları o duyguyu en iyi anlatma ve yansıtma yollarından biridir.Anneler gününde annelerimizin ellerini öpmeli ve onların dualarını almak gerekir.

 4. 220
  Filiz
  Bayan Üye
  Babalar gününde eğer uzakta ise babamız onlara telefon açmak mail atmak yada mesaj atmak onları çok sevindirecektir.Unutmayalım ki yarın bizler de anne baba olacağız.Bunun bilinciyle hareket etmek gerekir.

 5. 221
  Filiz
  Bayan Üye
  7 metre eninde 150 metre uzunluğunda olan köprü Batman ile Silvan yolu üzerinde olup Silvana bağlıdır.Artuklular zamanında yapılmış,köprü ayaklarında konaklama yerleri olan hanlar vardır.

 6. 222
  Filiz
  Bayan Üye
  Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethettikten sonra yaptırdığı çok büyük ve güzel olan simge saraylardan biridir.Bu saray Osmanlının uzun yıllar devlet işlerinin yönetildiği yer olmuştur.Bugün müze olarak kullanılmaktadır.Pazartesi günleri hariç her gün ziyaretçilere açıktır.

 7. 223
  Filiz
  Bayan Üye
  Gül en güzel çiçekler arasında hep ilk sırayı almaktadır.Kokusu görüntüsü çok güzel olan bu çiçek İslam dünyasında da çok önemli bir yere sahiptir.Gül isminde bir çok bayan insan vardır.Değişik renkte olan bu çiçeklerin doğaya katkıları çok güzel olmaktadır.

 8. 224
  amazoom
  Yeni Üye
  konu hort ama Bu programın Türkçesi nerede hiç bulamadım bilen varsa bir link atsın

 9. 225
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  Yeniçeri ayaklanmaları II. Mahmut dönemine kadar bir çok ayaklanma göstermiş ve sorunlara neden olmuşlardır. Bu sorunların kökten kaldırılmasını sağladığı için hayırlı olay anlamına gelen "vaka- hayriye olarak kayıtlara geçmiştir.

 10. 226
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  Vehabbi hareketi, Muhammed bin Abdülvehhâb adındaki kişi ile başlayan bir harekettir. İslamiyeti peygamber efendimiz dönemindeki haline getirmek amacıyla ortaya çıktığını belirtmişler fakat zamanla dine uygun olmayan davranışlar görülmüştür.
  r.

 11. 227
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  Tanzimat kelimesi nizam kelimesinden gelen Arapça bir kavramdır ve düzen, düzenleme anlamına gelmektedir. Osmanlıda bozulan ve eskisi gibi olmayan bazı kurum ve sistemleri düzenlemek amacıyla ortaya çıkmıştır.

 12. 228
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  İplikçi cami, Selçuklular döneminde Şemsettin altınoba tarafından kurulmuştur. İplikçi çarşısında bulunduğu için iplikçi cami ismini almıştır. Müze olarak kullanılmış daha sonra ibadete açılmıştır.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi