ÖSYM KPSS'yi İki Ayrı Oturumda Yapacak

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve KPSS Bölümünden ÖSYM KPSS'yi İki Ayrı Oturumda Yapacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Kadir
  Özel Üye
  Reklam

  ÖSYM KPSS'yi İki Ayrı Oturumda Yapacak

  Reklam  ÖSYM KPSS'yi İki Ayrı Oturumda Yapacak

  Forum Alev
  ÖSYM, 21 Eylül 2008 Tarihinde Yapılacak KPSS'nin Ortaöğretim Düzeyinde Girecek Adaylar ile Önlisans Düzeyinde Girecek Adaylar İçin İki Ayrı Oturumda Gerçekleştirileceğini Bildirdi.
  ÖSYM, 21 Eylül 2008 tarihinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) ortaöğretim düzeyinde girecek adaylar ile önlisans düzeyinde girecek adaylar için iki ayrı oturumda gerçekleştirileceğini bildirdi.

  ÖSYM'den yapılan açıklamada, KPSS Ortaöğretim-Önlisans için başvuru yapan aday sayısının fazla olması ve bunun sonucunda bazı sınav merkezlerinde sınava girecek aday sayısının sınav merkezinin kapasitesinin çok üzerine çıkması nedeniyle sınavın iki ayrı oturumda yapılmasının zorunluluğunun ortaya çıktığı belirtildi.

  Buna göre sınav, ortaöğretim düzeyinde girecek adaylar için 21 Eylül 2008 Pazar günü saat 9.30'da, önlisans düzeyinde girecek adaylar için ise 21 Eylül 2008 Pazar günü saat 14.30'da gerçekleştirilecek. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: ÖSYM KPSS'yi İki Ayrı Oturumda Yapacak

  Reklam  Kpss'ye girecek kişi sayısı çok fazladır. Bu sayı seneden seneye artış göstermektedir. Bu nedenle ortaöğetimlerin ve önlisans için başvuranlar farklı günlerde girmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi