Kamuya 120 Bin İşçi Müjdesi

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve KPSS Bölümünden Kamuya 120 Bin İşçi Müjdesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Kamuya 120 Bin İşçi Müjdesi

  Reklam  Kamuya 120 Bin İşçi Müjdesi

  Forum Alev
  Dinçer işsizliği azaltmak için 120 bin kişinin geçici istihdamına yönelik alımların önümüzdeki hafta başlayacağını müjdesini verdi. Dinçer, Bakanlar Kurulu'nda pazartesi günü imzayı açılan kararnamenin Cumhurbaşkanı Gül, tarafından onaylanmasının ardından geçici istihdam alımlarını alınacağını açıkladı.

  MÜRACAATLAR BAŞLIYOR
  Dinçer, Bakanlar Kurulu kararnamesinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından alımların önümüzdeki hafta başlayacağını açıkladı. Dinçer, geçici istihdamın hizmet satın alma suretiyle yapılacağını belirtti. Hangi ilde, kaç kişinin istihdam edileceğine ilişkin valilikler tarafından duyurular yapılacağını vurgulayan Dinçer, vatandaşların valilikler tarafından yapılacak duyuruları takip etmelerini istedi.

  2010 sonuna kadar geçici olarak istihdam edilecek 120 bin kişinin ağaçlandırma çalışmaları, çevre temizliği, kamu binalarını temizliği ve okulların bakım ve onarımı gibi işlerde istihdam edileceğini ifade eden Dinçer, “Okullarda 3-4 saat çalışarak istihdam edilecek gençlerimizi okulların temizliğini yapacak” dedi.

  100 BİN KİŞİYE MESLEK KURSU
  Bakan Dinçer, geçtiğimiz yıl 57 bin kişiye meslek edindirme kursları verildiğini belirterek, “Bu yıl da 100 bin kişiye meslek edindirme kursu vermeyi planlıyoruz. Önümüzdeki yılda verilecek kurslarla birlikte 200 bin kişiye meslek edindirme kursu verilecek. Bu kursları katılanlara 330 TL maaş da ödeniyor” dedi. Dinçer krizin etkilerini azaltmak için işçisini çıkartan firmalardan işçisini geri alanlara maaşların devlet tarafından ödeneceğini söyledi.

 2. 2
  Uyducu
  Üye

  --->: Kamuya 120 Bin İşçi Müjdesi

  Reklam  Haber İçin teşekkürler..+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi