2011 KPSS Ortaöğretim Önlisans Memurluk Tercih Kılavuzu Rehberi

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve KPSS Bölümünden 2011 KPSS Ortaöğretim Önlisans Memurluk Tercih Kılavuzu Rehberi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  2011 KPSS Ortaöğretim Önlisans Memurluk Tercih Kılavuzu Rehberi

  Reklam  2011 KPSS Ortaöğretim Önlisans Memurluk Tercih Kılavuzu Rehberi

  Forum Alev
  2011 KPSS Ortaöğretim Önlisans Memurluk Tercih Kılavuzu Rehberi


  KPSS Ortaöğretim – Önlisans sonuçları 29 Aralık 2010 tarihi itibariyle açıklandı. Şimdi sıra tercihlerin yapılmasında… Tercihlerin yapılabilmesi için öncelikle ÖSYM’nin 2011 Ortaöğretim – Önlisans Tercih Rehberini yayınlaması gerekiyor. ÖSYM’nin bugünlerde resmîinternet sitesi aracılığıyla bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor. ÖSYM’nin Ocak ayının ilk 2 haftası içerisinde kılavuzu yayınlaması bekleniyor.

  2011 Ortaöğretim – Önlisans Tercih Kılavuzu Nasıl Meydana Geliyor ?

  Türkiye’de bütün il ve ilçelerdeki kamu personeli ihtiyacı valilikler kanadıyla Bakanlığa, bakanlık aracılığıyla da ÖSYM’ye bildiriliyor. Bu kurumlar personel ihtiyaçlarını ÖSYM’ye iletirken aynı zamanda şartlarını da ÖSYM’ye aktarmaktadırlar. ÖSYM, gelen talepler doğrultusunda tercih kılavuzunu oluşturuyor. Biz bu bilgilerin çok önceden ÖSYM’ye gönderildiğini öne sürebiliriz. Çünkü bildiğiniz üzere KPSS zaten 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacaktı. Dolayısıyla bu bilgilerin şu ana kadar çok önceden ÖSYM’ye ulaştığını söyleyebiliriz.

  2011 Ortaöğretim – Önlisans Tercih Kılavuzunda Neler Yer Alacak?

  KPSS Tercih kılavuzunda Ortaöğretim(Lise) ve Önlisans mezunları için iki ayrı bölüm yer alacak. Ortaöğretim ve Önlisans mezunlarının her biri kılavuzun kendilerine ayrılan bölümünden tercihlerini yapacaklardır.Kılavuzda il bazında kurumların alacağı memur sayısı ve alacağı memurda aradığı şartlar yer alacak.

  kaynak: eokul-meb.com 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: 2011 KPSS Ortaöğretim Önlisans Memurluk Tercih Kılavuzu Rehberi

  Reklam  En çok sağlık kuruluşlarında personel ihtiyacı var.Sağlık okullarından mezun olanların şansı biraz daha fazla.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi