Kulak ve Bademcik Hastalıkları ; Obezite Ediyor !

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Kulak ve Bademcik Hastalıkları ; Obezite Ediyor ! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Kulak ve Bademcik Hastalıkları ; Obezite Ediyor !

  Reklam  Kulak ve Bademcik Hastalıkları ; Obezite Ediyor !

  Forum Alev
  Çocukluk çağında bademcik ve kulak enfeksiyonları rahatsızlığına yakalanan kişilerin yetişkin olduklarında obez olma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

  Araştırmalar, yağlı yiyecekleri fazla yeme ve tat alma sinirlerindeki zarara, kronik kulak enfeksiyonlarının yol açtığını ortaya çıkardı. Amerikan Psikoloji Derneği'nin yıllık toplantısında, yapılan araştırmada, kronik kulak enfeksiyonu olan hastaların yüzde 62'sinin obeziteye daha yatkın olduğu kaydedildi.

  Kulak enfeksiyonu olan okul öncesi eğitim çağındaki çocukların da daha az sebze yediği ve daha fazla kilo aldığı kaydedildi. Brown Üniversitesi'nden araştırmacı John Hayes, "Araştırmalarımız, kulak enfeksiyonlarının tat alma sinirlerinde yol açtığı zararın, yiyecek seçimini değiştirdiğini ve obezite riskine yol açtığını ortaya çıkardı" dedi.

  1960'ların uluslararası sağlık anketi kayıtlarına göre bademciği alınan genç kızların yüzde 30'unun kilolu olmaya daha fazla yatkın olduğunu gösterdi. ABD Uluslararası Sağırlık ve İletişim Bozukluğu Enstitüsü Epidemiyolojisti Howard Hoffman, bademcik alınmasının o zamanlar kronik kulak enfeksiyonlarının ortak tedavisi olduğunu belirtti. 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Kulak ve Bademcik Hastalıkları ; Obezite Ediyor !

  Reklam  İlk defa duydum :eek:
  Paylaşım için teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi