Sarkık burun ucu

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Sarkık burun ucu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Selim
  Üye
  Reklam

  Sarkık burun ucu

  Reklam  Sarkık burun ucu

  Forum Alev
  Sarkık burun ucu

  Sarkık burun ucu Türk toplumunda çok sık görülür. Burun ucu üst dudağa doğru sarkmıştır. Burun yüzde uzun durur. Sarkma özellikle gülmekle daha belirgin hale gelir. Yüzün üst dudakla yaptığı açı normalde 90 - 100 olmalıdır. Sarkık burunda bu açı 90'ın altındadır. Sarkık burun insanı olduğundan yaşlı gösterir. Sorunun giderilmesi sonucu daha genç bir görüntüye kavuşulur.

  Burun ucum aslından düşük ve sarkık. Ancak yıllar geçtikçe daha da sarkıyor gibi geliyor. Böyle bir şey olabilir mi?
  Zamamın ve yerçekiminin etkisi ile vücudun tüm bölümlerinde bir sarkma olur. Bu sarkma en çok burunda kendini belli eder. Yaşlandıkça burnumuz sarkar. Zaten bir sarkıklığınız varsa bu sizde daha da belirgin olur.

  Burun ucum düşük, kaldırılmasını istiyorum. Ben kendim elimle burnumu kaldırdığım zaman dudağımda kalkıyor. Ameliyat sonrası da böyle mi olur?
  Ameliyat sonrası kesinlikle dudağınızda bir değişiklik olmaz.

  Burun ucu kaldırıldıktan sonra tekrar düştüğünü duyuyorum. Siz bunu önlemek içi bir şey yapıyor musunuz?
  Burun ucunu olması gereken yere kaldırdıktan sonra tekrar düşme yapmasın diye çeşitli önlemler alıyorum. İlk olarak burun ucuna ilave destek kıkırdak dikiyorum. Bu ucu sağlamlaştırıyor. Bunun yeterli olmayacağını düşünürsem burun ucu kıkırdaklarını burun orta bölmesini oluşturan kıkırdağa dikiyorum. Dikiş olarak kalıcı dikişler kullanıyorum. Ömür boyu bu dikiş burun ucunu taşıyor.

  Bir korkum da burun ucu aşırı kalkar mı? Çünkü etrafımda ameliyat olmuş aşırı kalkık burunlar görüyorum bu da beni rahatsız ediyor. Bu neden oluyor?
  Burun ucunun aşırı kalkık olması sık gördüğüm bir durum gerçekten. Bu daha çok burun orta kısım kıkırdağının aşırı alınması sonucu oluyor. Ben bu komplikasyondan korunmak adına çok muhafazakar davranıyorum. Fazla kıkırdak çıkarmıyorum. Dikişler kullanarak bu sorunu çözüyorum


  alıntı 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Sarkık burun ucu

  Reklam  benim burun ucum düşük kaldırmak istitiyorum ama madi olarak nekadara bulur bilgilendirirseniz sevinirim birde devlet hastanelerinde estetik burun amaliyatı yapıla biliniyormu+ Yorum Gönder
burun kaldırma egzersizleri,  burun ucu kaldırma egzersizleri,  burun kaldırma egzersizi,  burun ucu kaldırma hareketleri,  burun kaldırma hareketleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi