Sinüzit ve Tedavisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Sinüzit ve Tedavisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Sinüzit ve Tedavisi

  Reklam  Sinüzit ve Tedavisi

  Forum Alev
  Sinüzit ve Tedavisi

  Sinüzit nedir?

  Sinüzit yüz kemiklerinin içerisindeki boşlukların iltihaplı doku ile dolmasından ortaya çıkan hastalıktır. Burun tıkanıklığı, sarı-yeşil renkte burun akıntısı, geniz akıntısı, baş ağrısı ve koku almada güçlük ile kendisini göstermektedir.
  Sinüzit tedavisinde gelinen son nokta nedir?

  Uzun yıllardır kolayca tedavi edilemeyen, uygulanan tıbbi ve cerrahi tedavilere rağmen sıkça tekrar eden, kontrol edilemeyen bir hastalıktı sinüzit. Ama gerek endoskopik cerrahinin gerekse mikroskopik yöntemlerlerden faydalanarak yapılan cerrahi tedavilerde oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır günümüzde. Operasyon sonrası destek tıbbi tedavi ile cerrahinin başarısının kalıcı/uzun süreli olması sağlanmaktadır.
  Hangi sinüzitler ameliyatla tedavi edilmelidir?

  Uygun doz ve sürede tedavi edilmiş sinüzit hastalarında yeterli sonuçların alınamaması durumunda cerrahi yöntemler düşünülmektedir. Özellikle sinüzit neden yaşam kalitesinde düşüş yaşayanlar, ev ve iş hayatlarında zorluk yaşayan hastalar ilaç tedavisine yeterli yanıt vermemeleri durumunda endoskopik yöntemler başta olmak üzere cerrahi yöntemler ile tedavi edilmelidirler. 2. 2
  desert.rose
  Usta Üye

  --->: Sinüzit ve Tedavisi

  Reklam  Allah c.c razı olsun emeğine sağlık kardeşim çok faydalı bir paylaşımdı 3. 3
  bsbuse
  Üye
  çok sağol inan bugün rahatsızlandım doktora gittim sinüzit başlangıcı olabilir dedi...Ne olduğunu tam bilmiyordum ama öğrendim... 4. 4
  mikail13
  Yeni Üye

 5. 5
  mikail13
  Yeni Üye
  Yıllarca bu sorunu çekmiş bir biyolog olarak diyebilirim ki her türlü tedaviden daha etkili bir yoldur acı kavun.
  Fess ameliyatı oldum. Tabii ki faydasını gördüm. Sol taraf eskiden çok kötü enfekte olurdu.Baş ağrısından kafamı duvarlara vurasım gelirdi.
  Ameliyattan sonra artık sol tarafa hiçbir şey olmuyor.
  Çünkü iyi kazıdılar içini. Sesim bile değişti ondan sonra. Açıldı yani. Ama sağ tarafa fazla dokunmadılar. Bu yüzden hala çekerim.

  Bilimsel olarak faydası ispatlanmıştır Ecballium elaterium bitkisinin faydası.. Diğer isimleri (Acı Kavun, Acı Kelek, Eşek Hıyarı, Ebu Cehil Karpuzu, Ebu Cehil Kavunu, Yaban hıyarı, Acı Dülek, Acı Düvelek, Cırtatan, Cırtlak, Yabani Hıyar, İt Hıyarı, Karga Düveleği, Bırtlangıç, Şeytan Keleği veya Cırtkelek)

  http://www.ekoloji.com.tr/resimler/27-6.pdf

  Antibiyotik tedavisinden daha etkilidir. Kesin tedavi. Bitkisel Çözüm.İlaç.
  Denize gittim gene geçmedi. Tuzlu suyun önemli bir etkisi de olmayacaktır. Borunun içi tıkanmışsa yıkama ile genişletemezsiniz.Sürekli tuzlu su kullanmak zorunda kalmak ..?
  Ben sırf bunun için her yaz 5 defa denize gidiyordum. Faydası var. Ama önemli bir değişiklik olmadı.
  Yüzme havuzu daha da kötü yapar sizi. İçindeki klor irritasyona sebep oluyor ve sinüziti azdırıyor.

  Ama bu meret yıktı ortalığı.

  Allah ın şifası işte. Arayıp bulmak gerek.

  Yalnızca 2 damla yeter. O da % 100 sulandırılmış olmalı. Damlatmaya bile gerek olmadığını söylüyor kullanan arkadaşlar. Kulak pamuğuna 1-2 damla damlatıp burun duvarlarına dokundurup 15 dk bekleyin.
  Bir şey olmadıysa bir daha aynısını yapın.

  Asla fazlasını kullanmayın. Bunu yaparsanız sinüs boşlukları göz sinirlerinine yakın olduğu için körlüğe ve de Beyin-Omurilik sıvısının boşalmasına hatta menenjite bile neden olabiliyormuş. Bazıları da çok abartmış ve küçük dili kopmuş. Kimisinin burnundan kan akmış bol bol. Karşıdan karşıya geçmenin bir üsulü varsa bunun da var. Bakmadan yola atlarsan ölürsün değil mi? Ayrıca çok ilerleyen, tedavi edilmeyen sinüzitte menenjite sebep olabiliyor. Beyin ameliyatı gerektirebiliyor. Hastanede benim yanımda yatan birinden biliyorum.

  Ben "0 Rh+" kan grubundanım. Bu yüzden bu bitkiye daha dayanıklıyım. Siz daha da sulandırmalısınız başka kan grubundan iseniz.

  Herşeyin fazlası zarardır. Ben etkili olmadı diye 3-4 damla kullandım bu nedenle 2 hafta koku ve tad alamadım. (Etkisi 15 dk sonra başlıyor. Yaklaşık 1 saat burnunuz musluk gibi akıyor. Bu olursa kurtuluyorsunuz demektir.)
  Boğazınıza fazla kaçırmayın boğazı tahriş eder çünkü. Azıcık boğazıma değdi. Gargara yaptım buna rağmen boğazım 2 gün ağrıdı. Cumartesi akşamı uygulayın ki ertesi gün dinlenin.

  Şu an sanki hiç sinüzit olmamış biri gibiyim.
  Adresinizi gönderin, yollayayım. Ürün her mevsim bulunur. 25 TL dir.. Garantilidir. mikail1313@gmail.com Eğer "etkisi olmadı " diyorsanız, olana kadar size ücretsiz göndereceğim. (En fazla 3 kere ve kargo ücreti size ait olmak üzere.) e-posta ile ulaşın. Daha çabuk görüyorum çünkü..
  Asyabank ve Halkbank veya PTT hesabına yatırabilirsiniz.

  Mustafa
  TR320001200120800001105297 halk bank
  TR790020800040019066530001 asyabank

  [image]http://www.anniesannuals.com/special_pgs/pom/0607/images/ecballium_elaterium.jpg[/image]

  Islak başla dışarı çıkmayın. Tıraştan ve banyodan sonra saç kurutma makinası vb.. kurulanın.

 6. 6
  Ziyaretçi
  sinüzit tedavisi için bulduğum en iyi kitap bu. İçinde ciddi tavsiyeler var. Bu kitaptan yararlanın derim. Tüm hastalar için geçmiş olsun temennisiyle...

+ Yorum Gönder
sinüzit başlangıcı,  sinüzit başlangıcı tedavisi,  sinüzit başlangıcı ve kaç günde tedavi edilir,  sinuzit baslangici
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi