İzmir'de 5. İlköğretim Okullararası 23 Nisan Resim Yarışması

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kültür Sanat Haberleri Bölümünden İzmir'de 5. İlköğretim Okullararası 23 Nisan Resim Yarışması ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  İzmir'de 5. İlköğretim Okullararası 23 Nisan Resim Yarışması

  Reklam  İzmir'de 5. İlköğretim Okullararası 23 Nisan Resim Yarışması

  Forum Alev
  İzmir'de Konak Belediyesi, ilköğretim öğrencileri arasında resim yarışması düzenliyor.

  23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılacak, "Büyüyünce Ne Olacaksın?" konulu 5. İlköğretim Okullararası Resim Yarışması'nda, ilköğretim 1, 2, 3 ve 4, 5. sınıflar olmak üzere iki kategoride değerlendirme yapılacak. Öğrencilerin resim, hayal gücü gibi yeteneklerini güçlendirmeyi, teşvik etmeyi ve ortaya çıkarmayı amaçlayan yarışmaya son müracaat tarihi 15 Nisan 2009 mesai saati bitimi olarak belirlendi.

  Katılımcılar, 35x50 santimetre ölçülerinde, boyaya dayanıklı beyaz kağıda sulu boya, guaj ve pastel boya tekniklerinden birini ya da ikisiyle birlikte resim yapabilecek. Resimler çerçevelenmeyecek ve etrafı süslenmeyecek. Ad, soyad, yaş, okul, sınıf ve numara, ayrıca ev ve okul telefon numaralarının yazıldığı etiket, resimlerin arka yüzünde sağ üst köşeye yapıştırılacak. Öğrencilerin kayıtlı olduğu okullar, topladıkları resimleri kategorilerine göre ayırdıktan sonra Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nde yarışma sorumlusu Ayşen Hıdıroğlu'na elden teslim edecek.

  Yarışmada iki birincilik ödülü olarak fotoğraf makinesi, iki ikincilik ödülü olarak boya seti ve iki üçüncülük ödülü olarak kitap seti, ayrıca bütün katılımcılara katılım belgesi verilecek. Ödüller, 24 Nisan Çarşamba günü, Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde verilecek. Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan resimler, 24-26 Nisan arasında aynı yerde sergilenecek. Değerlendirme sonuçları, katılımcıların okullarına bildirilecek. Dereceye giremeyenler, resimlerini 1 Haziran 2009 Pazartesi gününe kadar yarışma sorumlusu Hıdıroğlu'ndan geri alabilecek. Bu tarihe kadar alınmayan eserlerden sorumluluk kabul edilmeyecek.

  Yarışmanın seçici kurulu Konak Belediyesi temsilcileri Reyhan Abacıoğlu ve Mehlika Korol, İzmir Resim ve Heykel Müzesi Müdürü Faden Suzan Kudsioğlu ve Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirleyeceği iki resim öğretmeninden oluşuyor. Müracaat adresi ise şöyle: Konak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kıbrıs Şehitler Caddesi, No: 12, Alsancak-İzmir. Telefon 422 52 36 ve 463 43 46.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: İzmir'de 5. İlköğretim Okullararası 23 Nisan Resim Yarışması

  Reklam  Öğrencilerin teşvik edilmesi ve rekabet halinde olması onlara bir elence gibi geliyor olsa da kendilerini düşünmeye sevk ettikleri için yetenekleri açığa çıkmaktadır. bu nedenle bu tür uygulamaların çok faydası vardır.+ Yorum Gönder
okullararası 23 nisan la ilgiliresim
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi