Kuranda geçen cünüplük ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Kuranda geçen cünüplük ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Kuranda geçen cünüplük ile ilgili ayetler

  Reklam  Kuranda geçen cünüplük ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Kuranda geçen cünüplük ile ilgili ayetler

  konu etiketleri:kuranda geçen cünüplük ile ilgili ayetler,cünüplük hakkında ayetler,cünüplük
  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla


  Ey iman edenler, sarhoş iken, ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de -yolculukta olmanız hariç- gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişseniz yahud kadınlara dokunmuş da su bulamamışsanız, bu durumda, temiz bir toprakla teyemmüm edin, (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.


  (NİSA SURESİ / 43)


  Ey iman edenler, namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın, başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız, bu durumda, temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez, ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz.


  (MAİDE SURESİ / 6 )
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Kuranda geçen cünüplük ile ilgili ayetler

  Reklam  Her konuyu açıklığı kavuşturan kuranı kerim cünüp olmakla ilgili de bilgi verir. Cünüp olan bir kimse temizleninceye kadar namaz kılmaması istenir.+ Yorum Gönder
kuranda cünüplük,  kuranda cenabetlik,  cünüp ayetleri,  kuran da cunupluk
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi