Şifa İle İlgili Ayetler - Kuranda Şifa İle İlgili Ayetler - Şifa Hakkında Kuran Ayetleri

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Şifa İle İlgili Ayetler - Kuranda Şifa İle İlgili Ayetler - Şifa Hakkında Kuran Ayetleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Şifa İle İlgili Ayetler - Kuranda Şifa İle İlgili Ayetler - Şifa Hakkında Kuran Ayetleri

  Reklam  Şifa İle İlgili Ayetler - Kuranda Şifa İle İlgili Ayetler - Şifa Hakkında Kuran Ayetleri

  Forum Alev
  Şifa İle İlgili Ayetler - Kuranda Şifa İle İlgili Ayetler - Şifa Hakkında Kuran Ayetleri

  Onlarla çarpışınız. Allah, onları sizin ellerinizle azablandırsın, hor ve aşağılık kılsın ve onlara karşı size zafer versin, mü´minler topluluğunun göğsünü şifaya kavuştursun. (9/14)

  Ey insanlar, Rabbinizden size bir öğüt, sinelerde olana bir şifa ve mü´minler için bir hidayet ve rahmet geldi. (10/57)

  Sonra meyvelerin tümünden ye, böylece Rabbinin sana kolaylaştırdığı yollarda yürü-uçuver. Onların karınlarından türlü renklerde şerbetler çıkar, onda insanlar için bir şifa vardır. Şüphesiz düşünen bir topluluk için gerçekten bunda bir ayet vardır. (16/69)

  Kur´an´dan mü´minler için şifa ve rahmet olan şeyleri indiriyoruz. Oysa o, zalimlere kayıplardan başkasını arttırmaz. (17/82)

  Hastalandığım zaman bana şifa veren O´dur;" (26/80)

  Eğer biz onu A´cemi (Arapça olmayan bir dilde) olan bir Kur´an kılsaydık, herhalde derlerdi ki: "Onun ayetleri açıklanmalı değil miydi? Arap olana, A´cemi (Arapça olmayan bir dil)mi?" De ki: "O, iman edenler için bir hidayet ve bir şifadır. İman etmeyenlerin ise kulaklarında bir ağırlık vardır ve o (Kur´an), onlara karşı bir körlüktür. İşte onlara (sanki) uzak bir yerden seslenilir." (41/44)
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Şifa İle İlgili Ayetler - Kuranda Şifa İle İlgili Ayetler - Şifa Hakkında Kuran Ayetleri

  Reklam  Allah'ın bizlere vermiş olduğu nimetlerin içerisinde birer şifa gizli olduğu gibi aynı zamanda kuranı kerim de bir şifa kaynağı olduğunu bilmekteyiz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi