Zina ile ilgili ayet mealleri

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Zina ile ilgili ayet mealleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Zina ile ilgili ayet mealleri

  Reklam  Zina ile ilgili ayet mealleri

  Forum Alev
  4. Sure (Nisâ Suresi), 16. Ayet
  Sizlerden fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 17. Ayet
  Allah katında (makbul) tövbe, ancak bilmeyerek günah işleyip sonra çok geçmeden tövbe edenlerin tövbesidir. İşte Allah bunların tövbelerini kabul buyurur. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 18. Ayet
  Yoksa, (makbul) tövbe, kötülükleri (günahları) yapıp yapıp da kendisine ölüm gelip çatınca, "İşte ben şimdi tövbe ettim" diyen kimseler ile kâfir olarak ölenlerinki değildir. Bunlar için ahirette elem dolu bir azap hazırlamışızdır.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 19. Ayet
  Ey iman edenler! Kadınlara zorla mirasçı olmanız size helal değildir. Açık bir hayasızlık yapmış olmaları dışında, kendilerine verdiklerinizin bir kısmını onlardan geri almak için onları sıkıştırmayın. Onlarla iyi geçinin. Eğer onlardan hoşlanmadıysanız, olabilir ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız da Allah onda pek çok hayır yaratmış olur.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 25. Ayet
  Sizden kimin, hür mü'min kadınlarla evlenmeye gücü yetmezse sahip olduğunuz mü'min genç kızlarınızdan (cariyelerinizden) alsın. Allah sizin imanınızı daha iyi bilir. Hepiniz birbirinizdensiniz. Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost tutmamaları halinde sahiplerinin izniyle onlarla evlenin, mehirlerini de güzelce verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa, onlara hür kadınların cezasının yarısı uygulanır. Bu (cariye ile evlenme izni), içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir. Sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 26. Ayet
  Allah, size (hükümlerini) açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  17. Sure (İsrâ Suresi), 32. Ayet
  Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.
  23. Sure (Mü'minûn Suresi), 1. Ayet
  Mü'minler gerçekten kurtuluşa ermişlerdir.
  23. Sure (Mü'minûn Suresi), 2. Ayet
  Onlar ki, namazlarında derin saygı içindedirler.
  23. Sure (Mü'minûn Suresi), 3. Ayet
  Onlar ki, faydasız işlerden ve boş sözlerden yüz çevirirler. 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Zina ile ilgili ayet mealleri

  Reklam  En büyük günahlardan biri olarak kabul edilen zinanın cezası da büyüktür. Ancak tövbe edenler ve bir daha yapmayanlar kurtuluşa ererler.+ Yorum Gönder
zina ile ilgili ayetler,  zina ile ilgili ayet
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi