Yusuf (a.s.) ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Yusuf (a.s.) ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Yusuf (a.s.) ile ilgili ayetler

  Reklam  Yusuf (a.s.) ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Yusuf (a.s.) hakkında ayet mealleri  6. Sure (En'âm Suresi), 84. Ayet
  Biz ona İshak'ı ve Yakub'u armağan ettik. Hepsini hidayete erdirdik. Daha önce Nûh'u da hidayete erdirmiştik. Zürriyetinden Dâvud'u, Süleyman'ı, Eyyub'u, Yûsuf'u, Mûsâ'yı ve Hârûn'u da. İyilik yapanları işte böyle mükafatlandırırız.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 4. Ayet
  Hani Yûsuf babasına, "Babacığım! Gerçekten ben (rüyada) on bir yıldız, güneşi ve ayı gördüm. Gördüm ki onlar bana boyun eğiyorlardı" demişti.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 7. Ayet
  Andolsun, Yûsuf ve kardeşlerinde (hakikati arayıp) soranlar için ibretler vardır.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 8. Ayet
  Kardeşleri dediler ki: "Biz güçlü bir topluluk olduğumuz halde Yûsuf ve kardeşi (Bünyamin) babamıza bizden daha sevgilidir. Doğrusu babamız açık bir yanılgı içindedir."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 9. Ayet
  "Yûsuf'u öldürün veya onu bir yere atın ki babanız sadece size yönelsin. Ondan sonra (tövbe edip) salih kimseler olursunuz."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 10. Ayet
  Onlardan bir sözcü, "Yûsuf'u öldürmeyin, onu bir kuyunun dibine bırakın ki geçen kervanlardan biri onu bulup alsın. Eğer yapacaksanız böyle yapın" dedi.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 11. Ayet
  Babalarına şöyle dediler: "Ey babamız! Yûsuf hakkında bize neden güvenmiyorsun? Halbuki biz onun iyiliğini isteyen kişileriz."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 17. Ayet
  "Ey babamız! Biz yarışa girmiştik. Yûsuf'u da eşyamızın yanında bırakmıştık. (Bir de ne görelim) O'nu kurt yemiş. Her ne kadar doğru söylesek de sen bize inanmazsın" dediler.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 21. Ayet
  O'nu satın alan Mısırlı kişi hanımına dedi ki: "Ona iyi bak. Belki bize yararı dokunur veya onu evlat ediniriz." İşte böylece biz Yûsuf'u o yere (Mısır'a) yerleştirdik ve ona (rüyadaki) olayların yorumunu öğretelim diye böyle yaptık. Allah işinde galiptir, fakat insanların çoğu bunu bilmezler.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 29. Ayet
  "Ey Yûsuf! Sen bundan sakın kimseye bahsetme. (Ey Kadın,) sen de günahının bağışlanmasını dile. Çünkü sen günah işleyenlerdensin." 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Yusuf (a.s.) ile ilgili ayetler

  Reklam  Tüm peygamberlerimiz örnek olarak gönderilmiştir hazreti Yusuf da öyle. Zindanda geçirdiği hayatı ve sonra en güzel yerlere gelişi bir örneğin timsalidir.+ Yorum Gönder
hz yusuf ile ilgili ayetler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi