Şükretmek ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Şükretmek ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Şükretmek ile ilgili ayetler

  Reklam  Şükretmek ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Şükretmek hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 51. Ayet
  Hani, biz Mûsâ ile kırk gece için sözleşmiştik. Sizler ise onun ardından (kendinize) zulmederek bir buzağıyı tanrı edinmiştiniz.
  2. Sure (Bakara Suresi), 52. Ayet
  Sonra bunun ardından şükredesiniz diye sizi affetmiştik.
  2. Sure (Bakara Suresi), 55. Ayet
  Hani siz, "Ey Mûsâ! Biz Allah'ı açıktan açığa görmedikçe sana asla inanmayız" demiştiniz. Bunun üzerine siz bakıp dururken sizi yıldırım çarpmıştı.
  2. Sure (Bakara Suresi), 56. Ayet
  Sonra, şükredesiniz diye ölümünüzün ardından sizi tekrar dirilttik.
  2. Sure (Bakara Suresi), 151. Ayet
  Nitekim kendi aranızdan, size âyetlerimizi okuyan, sizi her kötülükten arındıran, size kitap ve hikmeti öğreten, ayrıca bilmediklerinizi de öğreten bir peygamber gönderdik.
  2. Sure (Bakara Suresi), 152. Ayet
  Öyleyse yalnız beni anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin.
  2. Sure (Bakara Suresi), 172. Ayet
  Ey iman edenler! Eğer siz ancak Allah'a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların iyi ve temizlerinden yiyin ve Allah'a şükredin.
  2. Sure (Bakara Suresi), 185. Ayet
  (O sayılı günler), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur'an'ın kendisinde indirildiği Ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa onu oruçla geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa tutamadığı günler sayısınca başka günlerde tutsun. Allah size kolaylık diler, zorluk dilemez. Bu da sayıyı tamamlamanız ve hidayete ulaştırmasına karşılık Allah'ı yüceltmeniz ve şükretmeniz içindir.
  2. Sure (Bakara Suresi), 243. Ayet
  Binlerce kişi oldukları halde, ölüm korkusuyla yurtlarını terk edenleri görmedin mi? Allah onlara "ölün" dedi, sonra da onları diriltti. Şüphesiz Allah insanlara karşı lütuf ve ikram sahibidir. Ama insanların çoğu şükretmezler.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 123. Ayet
  Andolsun, siz son derece güçsüz iken Allah size Bedir'de yardım etmişti. O halde Allah'a karşı gelmekten sakının ki şükretmiş olasınız. 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Şükretmek ile ilgili ayetler

  Reklam  şükretmek yada hamdetmek hayatın gerçeği aslında tüm yaşamımızın gerçek sebebi .allahın insanları yaratış gayesi içerisinde bilinmek bunu insanlara nimetler sunarak yaparken insanaların şükretmesini istemesi asıl gayedir.yani bizleri dünyaya gönderdi sayısız nimetler verdir karşılığında şükretmemiz için+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi