Sohbet adabı ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Sohbet adabı ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Sohbet adabı ile ilgili ayetler

  Reklam  Sohbet adabı ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Sohbet adabı hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 104. Ayet
  Ey iman edenler! "Râinâ" (bizi gözet) demeyin, "unzurnâ" (bize bak) deyin ve dinleyin. Kafirler için acıklı bir azap vardır.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 44. Ayet
  Kendilerine Kitaptan bir nasip verilmiş olanları görmüyor musun? Onlar sapıklığı satın alıyorlar ve sizin de yoldan sapmanızı istiyorlar.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 45. Ayet
  Allah sizin düşmanlarınızı çok daha iyi bilir. Allah dost olarak yeter. Allah yardımcı olarak da yeter.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 46. Ayet
  Yahudilerden öyleleri var ki, (kelimeleri yerlerinden kaydırıp) tahrif ederek onları anlamlarından uzaklaştırırlar. Dillerini eğip bükerek ve dine saldırarak "İşittik, karşı geldik", "İşit, işitmez olası!" "Râ'inâ" derler. Halbuki onlar, "İşittik ve itaat ettik; dinle ve bize bak" deselerdi bu kendileri için daha hayırlı olurdu. Fakat Allah, küfürleri yüzünden kendilerini lânetlemiştir. Bu yüzden pek az iman ederler.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 114. Ayet
  Bir sadaka vermeyi, yahut iyilik yapmayı, yahut da insanların arasını düzeltmeyi emredenleri hariç, onların aralarındaki gizli konuşmaların çoğunda hiçbir hayır yoktur. Kim bunları sırf Allah'ın rızasını kazanmak için yaparsa, biz ona büyük bir mükâfât vereceğiz.
  49. Sure (Hucurât Suresi), 1. Ayet
  Ey iman edenler! Allah'ın ve Peygamberinin önüne geçmeyin. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
  49. Sure (Hucurât Suresi), 2. Ayet
  Ey iman edenler! Seslerinizi, Peygamber'in sesinin üstüne yükseltmeyin. Birbirinize bağırdığınız gibi, Peygamber'e yüksek sesle bağırmayın, yoksa siz farkına varmadan işledikleriniz boşa gider.
  49. Sure (Hucurât Suresi), 3. Ayet
  Allah'ın elçisinin huzurunda seslerini kısanlar, Allah'ın, gönüllerini takvâ (Allah'a karşı gelmekten sakınma) konusunda sınadığı kimselerdir. Onlar için bir bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır.
  49. Sure (Hucurât Suresi), 4. Ayet
  (Ey Muhammed!) Odaların arkasından sana bağıranların çoğu aklı ermeyen kimselerdir.
  49. Sure (Hucurât Suresi), 5. Ayet
  Onlar, sen yanlarına çıkıncaya kadar sabretselerdi, elbette kendileri için daha iyi olurdu. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Sohbet adabı ile ilgili ayetler

  Reklam  Sohbet adabı ile ilgili ayetler; ne kadar ayet var değilmi sohbet adabı ile ilgili şimdilerde bizler birbirimize bağırarak sohbet ediyoruz+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi