Semavi dinler temelde birdir ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Semavi dinler temelde birdir ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Semavi dinler temelde birdir ile ilgili ayetler

  Reklam  Semavi dinler temelde birdir ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Semavi dinler temelde birdir hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 132. Ayet
  İbrahim bunu kendi oğullarına da vasiyet etti, Yakub da öyle: "Oğullarım! Allah sizin için bu dini (İslâm'ı) seçti. Siz de ancak müslümanlar olarak ölün" dedi.
  2. Sure (Bakara Suresi), 133. Ayet
  Yoksa siz Yakub'un, ölüm döşeğinde iken çocuklarına, "Benden sonra kime ibadet edeceksiniz?" dediği, onların da, "Senin ilahına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın ilahı olan tek bir ilâha ibadet edeceğiz; bizler ona boyun eğmiş müslümanlarız." dedikleri zaman orada hazır mı bulunuyordunuz?
  2. Sure (Bakara Suresi), 136. Ayet
  Deyin ki: "Biz Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a), İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ ve İsa'ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer peygamberlere Rab'lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz."
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 1. Ayet
  Elif Lâm Mîm.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 2. Ayet
  Allah, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayandır. Diridir, kayyumdur.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 48. Ayet
  Ve Allah ona kitabı, hikmeti, Tevrat ve İncil'i öğretecek.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 26. Ayet
  Allah, size (hükümlerini) açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 163. Ayet
  Biz Nûh'a ve ondan sonra gelen peygamberlere vahyettiğimiz gibi, sana da vahyettik. İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a, torunlarına, İsa'ya, Eyyüb'e, Yûnus'a, Hârûn'a ve Süleyman'a da vahyetmiştik. Davûd'a da Zebûr vermiştik.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 164. Ayet
  Daha önce kıssalarını sana anlattığımız peygamberler gönderdik. Anlatmadığımız (nice) peygamberler de gönderdik. Allah Mûsa ile de doğrudan konuştu.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 165. Ayet
  Müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak peygamberler gönderdik ki, peygamberlerden sonra insanların Allah'a karşı bir bahaneleri olmasın. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Semavi dinler temelde birdir ile ilgili ayetler

  Reklam  Dört din de temelde birdir. Çünkü dördü de Allahu teala tarafından peygamberleri aracılığı ile insanlığa gönderilen dinler olması nedeni ile ortak yönleri vardır.+ Yorum Gönder
kuranda semavi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi