Saptırıcılar ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Saptırıcılar ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Saptırıcılar ile ilgili ayetler

  Reklam  Saptırıcılar ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Saptırıcılar hakkında ayetler

  6. Sure (En'âm Suresi), 118. Ayet
  Artık, âyetlerine inanan kimseler iseniz üzerine Allah'ın ismi anılarak kesilmiş hayvanlardan yiyin.
  6. Sure (En'âm Suresi), 119. Ayet
  Allah, yemek zorunda kaldıklarınız dışında size neleri haram kıldığını tek tek açıklamışken, üzerine adının anıldığı hayvanları yememenizin sebebi nedir. Gerçekten birçokları nefislerinin arzularına uyarak bilmeden (halkı) saptırıyorlar. Şüphesiz senin Rabbin, haddi aşanları çok iyi bilir.
  6. Sure (En'âm Suresi), 144. Ayet
  Yine (erkek ve dişi olarak) deveden iki, sığırdan da iki. De ki: "İki erkeği mi haram kıldı, iki dişiyi mi? Yoksa iki dişinin rahimlerinde bulunan (yavru)ları mı? Yoksa Allah size bunları haram ettiğinde orada hazır mı idiniz!?" İnsanları bilgisizce saptırmak için Allah'a karşı yalan uyduran kimseden daha zalim kimdir? Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğru yola iletmez.
  18. Sure (Kehf Suresi), 51. Ayet
  Ben onları ne göklerin ve yerin yaratılışına, ne de kendilerinin yaratılışına şahit tuttum. Saptıranları da hiçbir zaman yardımcı edinmiş değilim.
  22. Sure (Hac Suresi), 10. Ayet
  (Ona), "İşte bu kendi ellerinin önceden işledikleri yüzündendir. Allah kesinlikle kullara zulmedici değildir" (denir.)
  31. Sure (Lokmân Suresi), 6. Ayet
  İnsanlardan öylesi vardır ki, bilgisizce Allah yolundan saptırmak ve o yolu eğlenceye almak için, eğlencelik asılsız ve faydasız sözleri satın alır. İşte onlar için aşağılayıcı bir azap vardır.
  31. Sure (Lokmân Suresi), 7. Ayet
  Ona âyetlerimiz okunduğu zaman; onları hiç işitmemiş gibi, kulağında bir ağırlık var da büyüklenerek arkasını döner. Ona, elem dolu bir azabı müjdele.
  39. Sure (Zümer Suresi), 8. Ayet
  İnsana bir zarar dokunduğu zaman Rabbine yönelerek O'na yalvarır. Sonra kendi tarafından ona bir nimet verdiği zaman daha önce ona yalvardığını unutur ve Allah'ın yolundan saptırmak için O'na eşler koşar. De ki: "Küfrünle az bir süre yaşayıp geçin! Şüphesiz sen cehennemliklerdensin." 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Saptırıcılar ile ilgili ayetler

  Reklam  Saptırıcılar ile ilgili ayetler; saptırıcılar ile ilgili sureler ,enam suresinde ,Kehf Suresinde ,Lokman Suresinde ve Zümer Suresinde açık olarak belirtilmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi