Sapıklar ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Sapıklar ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Sapıklar ile ilgili ayetler

  Reklam  Sapıklar ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Sapıklar hakkında ayetler

  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 90. Ayet
  Şüphesiz iman ettikten sonra inkar eden, sonra da inkarda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 88. Ayet
  Size ne oluyor da münafıklar hakkında iki gruba ayrıldınız? Allah onları yaptıkları işlerden dolayı başaşağı ederek eski konumlarına (küfre) döndürmüştür. Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için asla bir çıkış yolu bulamazsın.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 136. Ayet
  Ey iman edenler! Allah'a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. Kim Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkar ederse derin bir sapıklığa düşmüş olur.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 142. Ayet
  Münafıklar, Allah'ı aldatmaya çalışırlar. Allah da onların bu çabalarını başlarına geçirir. Onlar, namaza kalktıkları zaman tembel tembel kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar ve Allah'ı pek az anarlar.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 143. Ayet
  Onlar küfür ile iman arasında bocalayıp dururlar. Ne bunlara (mü'minlere) ne de şunlara (kafirlere) bağlanırlar. Allah kimi saptırırsa ona asla bir çıkar yol bulamazsın.
  6. Sure (En'âm Suresi), 125. Ayet
  Allah her kimi doğruya erdirmek isterse onun göğsünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe çıkıyormuşçasına daraltır, sıkar. Allah inanmayanlara azap (ve sıkıntıyı) işte böyle verir.
  6. Sure (En'âm Suresi), 140. Ayet
  Beyinsizlikleri yüzünden bilgisizce çocuklarını öldürenler, Allah'ın kendilerine verdiği rızkı -Allah'a iftira ederek- haram sayanlar, mutlaka ziyan etmişlerdir. Gerçekten onlar sapmışlardır. Doğru yolu bulmuş da değillerdir.
  7. Sure (A'râf Suresi), 30. Ayet
  Allah bir kısmına hidayet etti, bir kısmına da sapıklık layık oldu. Çünkü onlar Allah'ı bırakıp şeytanları dost edinmişlerdi. Kendilerinin de doğru yolda olduklarını sanıyorlardı.
  7. Sure (A'râf Suresi), 178. Ayet
  Allah kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar, ziyana uğrayanların ta kendileridir.
  7. Sure (A'râf Suresi), 186. Ayet
  Allah kimi saptırırsa artık onu doğru yola iletecek kimse yoktur. Allah onları azgınlıkları içinde bırakır, bocalayıp dururlar. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Sapıklar ile ilgili ayetler

  Reklam  Sapıklar ile ilgili ayetler;kuranda iman edip sonrada cayanlar için bu sapık sözcüğü kullanılıyor bir çeşit munafıklık ayrıca nisa suresinde Münafıklar, Allah'ı aldatmaya çalışırlar deniliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi