Salih ameller ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Salih ameller ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Salih ameller ile ilgili ayetler

  Reklam  Salih ameller ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Salih ameller
  43 sonuç (0.186 saniye)

  4. Sure (Nisâ Suresi), 124. Ayet
  Mü'min olarak, erkek veya kadın, her kim salih ameller işlerse, işte onlar cennete girerler ve zerre kadar haksızlığa uğratılmazlar.
  5. Sure (Mâide Suresi), 93. Ayet
  İman edip salih ameller işleyenlere; Allah'a karşı gelmekten sakındıkları, iman ettikleri ve salih amel işledikleri, sonra Allah'a karşı gelmekten sakındıkları ve iman ettikleri, sonra yine Allah'a karşı gelmekten sakındıkları ve iyilik ettikleri takdirde, daha önce tatmış olduklarından dolayı bir günah yoktur. Allah iyilik edenleri sever.
  11. Sure (Hûd Suresi), 9. Ayet
  Eğer insana tarafımızdan bir rahmet (nimet) tattırır da, sonra bunu ondan çekip alırsak, şüphesiz o ümitsiz ve nankör oluverir.
  11. Sure (Hûd Suresi), 10. Ayet
  Ama kendisine dokunan bir sıkıntıdan sonra, ona bir nimet tattırırsak mutlaka, "Kötülükler benden gitti" diyecektir. Çünkü o şımarık ve böbürlenen biridir.
  11. Sure (Hûd Suresi), 11. Ayet
  Ancak sabredip salih amel işleyenler böyle değildir. İşte onlar için bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır.
  16. Sure (Nahl Suresi), 97. Ayet
  Erkek veya kadın, kim mü'min olarak iyi iş işlerse, elbette ona hoş bir hayat yaşatacağız ve onların mükafatlarını yapmakta olduklarının en güzeli ile vereceğiz.
  17. Sure (İsrâ Suresi), 9. Ayet
  Gerçekten bu Kur'an en doğru olan yola götürür ve iyi işler yapan mü'minler için büyük bir mükafat olduğunu ve ahirete inanmayanlar için elem dolu bir azap hazırladığımızı müjdeler.
  18. Sure (Kehf Suresi), 2. Ayet
  (Allah onu), katından gelecek şiddetli bir azap ile (inanmayanları) uyarmak, salih ameller işleyen mü'minleri, içlerinde ebedi olarak kalacakları güzel bir mükâfat (cennet) ile müjdelemek ve "Allah bir çocuk edindi" diyenleri de uyarmak için dosdoğru bir kitap kıldı.
  18. Sure (Kehf Suresi), 46. Ayet
  Mallar ve evlatlar, dünya hayatının süsüdür. Baki kalacak salih ameller ise, Rabbinin katında, sevap olarak da ümit olarak da daha hayırlıdır.
  18. Sure (Kehf Suresi), 110. Ayet
  De ki: "Ben de ancak sizin gibi bir insanım, (Ne var ki) bana, ‘Sizin ilah'ınız ancak bir tek ilâhtır" diye vahyolunuyor. Kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa yararlı bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak koşmasın." 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Salih ameller ile ilgili ayetler

  Reklam  Salih ameller ile ilgili ayetler; salih amel ile yaşayanlar cennetle müjdeleniyor zaten ameli güzel olanın dünyadada durumu iyi oluyor+ Yorum Gönder
salih amel ile ilgili ayetler,  salih amelle ilgili ayetler,  iyi amel ile ilgili ayetler,  kuranda salihamelle ilgili olan ayet mealleri,  salih amel ile ilgili sureler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi