Rızık talep etmek ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Rızık talep etmek ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Rızık talep etmek ile ilgili ayetler

  Reklam  Rızık talep etmek ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Rızık talep etmek hakkında ayetler

  14. Sure (İbrâhîm Suresi), 37. Ayet
  "Rabbimiz! Ben çocuklarımdan bazısını, senin kutsal evinin (Kâbe'nin) yanında ekin bitmez bir vadiye yerleştirdim. Rabbimiz! Namazı dosdoğru kılmaları için (böyle yaptım). Sen de insanlardan bir kısmının gönüllerini onlara meylettir, onları ürünlerden rızıklandır, umulur ki şükrederler."
  29. Sure (Ankebût Suresi), 16. Ayet
  İbrahim'i de peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: "Allah'a kulluk edin, O'na karşı gelmekten sakının. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır."
  29. Sure (Ankebût Suresi), 17. Ayet
  "Siz Allah'ı bırakarak ancak putlara tapıyorsunuz ve yalan uyduruyorsunuz. Allah'ı bırakarak taptıklarınızın size hiçbir rızık vermeye güçleri yetmez. Öyle ise rızkı Allah'ın katında arayın. O'na kulluk edin ve O'na şükredin. Siz yalnız O'na döndürüleceksiniz."
  30. Sure (Rûm Suresi), 23. Ayet
  Geceleyin uyumanız ve gündüzün onun lütfundan istemeniz de O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda işiten bir toplum için ibretler vardır.
  30. Sure (Rûm Suresi), 46. Ayet
  Rüzgarları, yağmurun müjdecileri olarak göndermesi, Allah'ın (varlık ve kudretinin) delillerindendir. O bunu, size rahmetinden tattırmak, emriyle gemilerin yol alması, onun lütfundan rızkınızı aramanız ve şükretmeniz için yapar.
  45. Sure (Câsiye Suresi), 12. Ayet
  Allah, içinde gemilerin, emriyle akıp gitmesi, onun lütfunu aramanız ve şükretmeniz için denizi sizin hizmetinize verendir.
  62. Sure (Cuma Suresi), 9. Ayet
  Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.
  62. Sure (Cuma Suresi), 10. Ayet
  Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.
  67. Sure (Mülk Suresi), 15. Ayet
  O, yeryüzünü sizin ayaklarınızın altına serendir. Haydi onun üzerinde yürüyün ve Allah'ın rızkından yiyin. Dönüş ancak onadır.
  73. Sure (Müzzemmil Suresi), 7. Ayet
  Çünkü gündüzün sana uzun bir meşguliyet vardır. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Rızık talep etmek ile ilgili ayetler

  Reklam  Rızık talep etmek ile ilgili ayetler;zaten insanoğlu olarak dularımız ın çoğu rızık üzerine olmazmı :) anneleriiz bile dua ederken bol rızık ve bol ömür dilerler+ Yorum Gönder
rızık ile ilgili hadisler,  rızık ile ilgili ayetler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi